• Uroczystość odpustowa w kaplicy “Przemienienia Pańskiego” w Kostomłotach

Oblicze Jego rozbłysło jak słońce, a szaty Jego stały się jasne jak światło. I oto ukazał się Mojżesz i Eliasz rozmawiający z Nim. Zaś Piotr odpowiadając, rzekł Jezusowi: „Panie, dobrze, jest nam tu być. Jeśli chcesz, zbuduję tu trzy szałasy, jeden Tobie, jeden Mojżeszowi i jeden Eliaszowi”. Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlisty ocienił ich i oto głos z obłoku mówiący: „Ten jest Synem Moim umiłowanym, w Nim znalazłem upodobanie, Jego słuchajcie!”. Usłyszawszy to, uczniowie upadli na twarz i przestraszyli się bardzo. A Jezus podszedł i dotknąwszy ich, rzekł: „Wstańcie i nie bójcie się” (Mt 17,2-7).

W kaplicy „Przemienienia Pańskiego” w Kostomłotach odbyła się uroczysta Msza Odpustowa, której przewodniczył ks. proboszcz Marek Kwiecień, zaś homilię wygłosił ks. dr Bartosz Michta. W Mszy Świętej modlił się także nasz rodak ks. Stefan Syska oraz nasz wikariusz ks. Marcin Zapała.

Na Mszy świętej przy kaplicy zgromadzili się wierni parafianie z pobliskich ulic naszej miejscowości. /x.mz/