• Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela Zwykła

21 lipca 2024 r.

1. Dziś rozpoczynamy XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło tego tygodnia to słowa: „Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata”. Dziś modlitwa za kierowców, podróżujących i poświęcenie pojazdów po Mszy św. Z racji poświęcenia pojazdów składamy ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy. Akcja św. Krzysztof to 1 gr. za jeden przejechany kilometr. Składając ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła otrzymamy obrazek ze św. Krzysztofem i modlitwą. W kościele możemy nabyć breloczek, różaniec, modlitwę. Dochód ze sprzedaży jest na cele misyjne.
    2. W poniedziałek jest święto św. Marii Magdaleny.
    3. We wtorek jest święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
    4. W środę jest święto św. Kingi, dziewicy. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
    5. W czwartek jest święto św. Jakuba Apostoła. W czwartek o godz. 17.30 wstawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
    6. W piątek wspominamy i czcimy św. Joachima i Annę rodziców Matki Bożej. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia na Mszy o godz. 18.00.
    7. W najbliższą niedzielę 28 lipca zakończymy obchody XXV Tygodnia św. Krzysztofa.
    8. Dziękuję mieszkańcom ul. Zagórskiej nr. od 20 – 40 za posprzątania kościoła. Było 6 osób. Dziękuję za złożoną ofiarę 130 zł. Na niedzielę kościół przygotują mieszkańcy ul. Zagórskiej nr. od 41- 55. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00.
    9. Dziękuję tym, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiarę na witraż. Od uczestników pielgrzymki do Markowej została złożona ofiara na witraż 350 zł. Serdecznie dziękuję.
    10. Czytajmy prasę katolicką. Jest: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Dla dzieci jest „Promyczek” i „Mały Gość Niedzielny”. Dla młodzieży jest czasopismo „Trwajcie w miłości”. Jest nowy numer czasopisma misyjnego „Misje Dzisiaj”. Jest także nasza gazetka parafialna „Andrzejowy Głos”.
    11. Do wieczności odszedł: śp. Marian Korczyński. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a śp. Mariana i innych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci.

Jak co roku, 5 sierpnia w Wiślicy rozpocznie się Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęły się zapisy na 43 edycję.
    Z MARYJĄ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA
    Już wiemy że pod tym hasłem wyruszamy na szlak 43. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
    O obecności Maryi w drodze będzie nam przypominał nowy znak pielgrzymkowy.
    Maryja jest zawsze obecna we wspólnocie Kościoła towarzysząc nam w naszych codziennych doświadczeniach. Obejmuje Kościół w swoich ramionach dając nam zawsze odczuć swoją matczyną miłość.
    Niech ta świadomość obecności Maryi towarzyszy nam na pątniczym pielgrzymkowym szlaku i na codziennych ścieżkach naszego życia
    Obecnie zapisy odbywają się przez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej. Z kolei zapisy stacjonarne będą prowadzone pierwszego dnia pielgrzymki, lecz organizatorzy proszą o zrobienie tego odpowiednio wcześniej.

Serdecznie zapraszamy też do udziału w XII Rowerowej Pielgrzymce Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 19 – 22 sierpnia 2024 r. Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: „Z Maryją uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Zgłoszenia oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.pielgrzymkarowerowa.pl.

Wszystkim solenizantom, solenizantkom oraz  jubilatom  tego tygodnia składamy  serdeczne  życzenia. Niech Bóg  darzy Was łaską zdrowia, opieką, miłością i błogosławieństwem.