Msze Święte:

Niedziele i święta: 7:30, 9:00, 10:30 (z udziałem dzieci), 12:00, 17:00. Od poniedziałku do piątku: 7:00, 18:00 (w czasie zimowym 17:00)

III Niedziela Wielkanocna

14 kwietnia 2024 r.

1. Od14-20 kwietnia 2024 r. przeżywamy XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Hasło: „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Tydzień Biblijny obchodzony przez Kościół katolicki w Polsce ma inspirować do częstszego sięgania po Pismo Święte.  Intronizacja Biblii  ma ukazać fundamentalne znaczenie Słowa Bożego w życiu chrześcijanina i parafii. Tydzień Biblijny rozpoczyna się Niedzielą Narodowego Czytania Pisma Świętego, w ramach którego organizowane jest wspólnotowe czytanie Biblii. Myśl przewodnia Narodowego Czytania Pisma Świętego: „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”, nawiązują do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”. W tym roku do lektury wybrano teksty DZIEJÓW APOSTOLSKICH. W naszej parafii od poniedziałku do soboty  o godz. 17.40 codziennie będziemy czytać Dzieje Apostolskie. Zapraszamy na spotkania ze Słowem Bożym. Przynośmy Nowy Testament.
  2. Dziś nasza stolica stanie się miejscem manifestacji na rzecz życia i rodziny, wiary i wierności, wolności i niepodległości. Narodowy Marsz Życia 2024 wyruszy dziś pod hasłem „Niech żyje Polska!”. Tegoroczna manifestacja na rzecz życia rozpocznie się dziś na Placu Zamkowym w Warszawie o godzinie 12.30. Narodowy Marsz Życia wznosi się jako głos w obronie życia, rodziny, wiary, wolności i niepodległości. To nie tylko manifestacja wartości, ale także solidarność z tymi, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Zwłaszcza z nienarodzonymi dziećmi zagrożonymi aborcją oraz tymi, którym nie było dane się narodzić. Dziś, gdy wielu Polaków uznało, że naród porzucił sprawę cywilizacji życia i praw rodziny, całe dziedzictwo świętego Jana Pawła II, konieczny jest nowy zryw odpowiedzialności. Waży się społeczna i duchowa przyszłość Ojczyzny. Dlatego nikt nie powinien pozostać z boku z opuszczonymi rękoma. Niech ten marsz stanie się widocznym sygnałem dla świata, że Polska – naród rodzin – pragnie żyć.
  3. We wtorek uczcimy patrona naszej Parafii św. Andrzeje Bobolę i skierujemy modlitwy do Boga przez Jego wstawiennictwo.
  4. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W tym dniu uczcimy św. Jana Pawła II.
  6. W piątek  Koronka do Bożego Miłosierdzia na Mszy o godz. 18.00.
  7. Prosiłem mieszkańców ul. Górniczej od numeru 21 do końca ulicy o  posprzątanie kościoła. Były  2 osoby. Dziękuję im za posprzątanie kościoła i  złożoną ofiarę  60 zł.  Na niedzielę proszę o posprzątanie kościoła mieszkańców ulicy Kieleckiej numer 6 i ul. Łódzkiej   numery od 1- 10. Sprzątanie  w sobotę  o godz. 9.00.
  8. Czytajmy prasę katolicką. Jest: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny” i  nowy „Promyczek”. Dla młodzieży jest „Trwajcie w miłości”. Jest  też numer marcowo/kwietniowy czasopisma misyjnego „Misje Dzisiaj”. Jest także nasza gazetka parafialna „Andrzejowy Głos”

Wszystkim solenizantom, solenizantkom oraz  jubilatom  tego tygodnia składamy  serdeczne  życzenia. Niech Bóg  darzy Was łaską zdrowia, opieką, miłością i błogosławieństwem.