• Pielgrzymka “Podlaska” w Kostomłotach – RELACJA

W piątek 09.08 nasza parafia zamieniła się w pole namiotowe. Już wczesnym popołudniem namioty wyrastały na placu przy plebani, przy kościele i Urzędzie Gminy jak grzyby po deszczu. Pielgrzymi z Podlasia idąc oddać pokłon Maryi naszej Matce na Jasną Górę zatrzymali się w naszej parafii na odpoczynek oraz na noc.

Wielu naszych parafian otwarło swoje serca zgodnie z zasadą “Gość w dom, Bóg w dom” i przyjęło pod swój dach bardzo zmęczonych pielgrzymów. Wielką pomoc okazał pan Krzysztof i Agnieszka Zapała właściciele piekarni ANGELINA, którzy otworzyli swoje serce i dostarczyli chleb oraz słodkie ciasta i bułki dla pielgrzymów, którzy u nas stacjonowali. Po całodziennym trudzie pielgrzymowania i odpoczynku pątnicy zgromadzili się w naszym kościele na Apelu Jasnogórskim, który był transmitowany na żywo przez podlaską telewizje FARO.TV oraz Katolickie Radio Podlasie (KRP). Ksiądz proboszcz Marek Kwiecień po Mszy świętej o 20:00 przywitał pielgrzymów słowami, które są hasłem pielgrzymki podlaskiej “Wszyscy Jesteśmy dziećmi Boga”.

W pielgrzymce Podlaskiej bierze udział 2017 osób w tym 41 księży, kilka sióstr zakonnych i wielu ministrantów w tym znany z Tik-Tok lektor “Krzychu”.  Warto zauważyć fakt że znaczna część pielgrzymów to dzieci i młodzież w wieku szkolnym oraz przedszkolnym a także młode małżeństwa z dziećmi. Najmłodszy uczestnik ma dopiero kilka miesięcy a najmłodszy jest jeszcze w brzuchu mamusi. /x.mzapała/.

Retransmisję Apelu Jasnogórskiego można zobaczyć na portalu YT: