• „Pielgrzymka Ostrowiecka” gościła w naszej parafii /FOTORELACJA/

Piesza Pielgrzymka z Ostrowca Świętokrzyskiego na Jasną Górę w środę 7 sierpnia o godzinie 12:00 zatrzymała się w naszej parafii w Kostomłotach.

W klubie młodzieżowym „Wolna Strefa” w Kostomłotach Pierwszych pielgrzymi zostali przywitani przez okolicznych mieszkańców, pana sołtysa, panią dyrektor WS, paniami seniorkami, oraz parafianami wraz z ks. proboszczem Markiem i ks. Marcinem.

Zmęczeni podróżnicy zatrzymali się na obiadowy posiłek zorganizowany przez miejscowych mieszkańców oraz klub Wolna Strefa i klub seniora „Od Nova”. Po odpoczynku i posiłku pątnicy udali się do naszego kościoła w Kostomłotach Drugich aby sprawować Mszę świętą o godzinie 13:15.

W pielgrzymce uczestniczy 126 osób w tym 5 kapłanów, 1 siostra zakonna i 3 ministrantów.

W naszej parafii codziennie łączymy się duchowo ze wszystkimi pielgrzymami z naszej parafii, diecezji kieleckiej i tymi którzy przechodzą przez naszą wspólnotę parafialną, zdążającymi do Jasnogórskiej Pani gromadząc się na Mszy Świętej o godzinie 20:00, potem adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową i o 21:00 odśpiewanym Apelem Jasnogórskim.

Pakiet informacji dźwiękowych i fotograficznych z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę można zobaczyć i odsłuchać na stronie: www.emkielce.pl

/x.mz/