• Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela Zwykła

01 września 2024 r.

1. W zeszłym tygodniu w czwartek Urząd Marszałkowski i nasza Gmina w Miedzianej Górze podjęli Pana Prezydenta Andrzeja Dudę i jego małżonkę Agatę na górze św. Jana. Spotkanie rozpoczęło się krótką modlitwą w kaplicy Przemienienia Pańskiego. Pan Prezydent i jego małżonka ofiarowali dla kaplicy Przemienienia Pańskiego ornat i kielich. Możemy zobaczyć ofiarowane dary, które są na stoliku przy chrzcielnicy. Następnie spotkanie odbywało się na zewnątrz. Ośpiewany został wieniec dożynkowy, który w zeszłym roku zdobył pierwsze miejsce na dożynkach ogólnopolskich. Wieniec wykonała pani Józefa Bucka. Na spotkaniu pani Józefa była główną osobą, która odebrała należne podziękowanie od pana Prezydenta i jego małżonki i wszystkich obecnych za całą działalność. Pan prezydent ma zwyczaj odwiedzać Gminę, która zdobyła pierwsze miejsce na dożynkach ogólnopolskich. Wieniec p. Józefy Buckiej zdobył pierwsze miejsce więc Prezydent wywiązał się ze zwyczaju, którego jest inicjatorem.
    2. Dziś 1 września 85 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pierwsze niemieckie bomby spadły ok. godz. 4:40 na mieszkańców Wielunia, a kilka minut później pancernik Schleswig-Holstein ostrzelał Westerplatte. Wspominając kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej pamiętajmy o tych, którzy złożyli największą ofiarę za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny bo oddali swoje życie.
    3. Jutro nauczyciele, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Życzymy wszystkim Bożej opieki i błogosławieństwa.
    4.  We wtorek wspominamy i czcimy św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
    5. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W środę 4 wrześniu o godz. 16.00 wyruszy parafialna pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Będziemy uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00 i innych modlitwach oraz we Mszy św. przed cudownym obrazem Matki Bożej w Jej kaplicy. Weźmy coś do siedzenia. Po Mszy św. powrót do domu. Autokar zatrzyma się na ul. Podmiejskiej przy Wolnej Strefie o godz. 15.45 i o godz. 16.00 przy kościele. Kto z zapisanych rezygnuje z wyjazdu, to niech dziś zgłosi, gdyż są jeszcze chętni.
    6. W czwartek pierwszy miesiąca modlitwa o powołania do kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa o powołania.
    7. W piątek pierwszy miesiąca Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź na Mszy porannej a po południu już od godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i półgodzinna adoracja. Koronka do Bożego Miłosierdzia na Mszy wieczornej o godz. 18.00. W piątek od godz. 9.00 ks. proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.
    8. W sobotę pierwszą miesiąc oddamy się Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Po Mszy o godz. 18.00 różaniec prowadzony przez Apostolat Maryjny. O godz. 9.00 księża prefekci odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
    9. W najbliższą niedzielę 8 września na Mszy św. o godz. 12.00 podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne urodzaje i zbiory, czyli będą nasze parafialne dożynki. W najbliższą niedzielę odpowiemy na apel ks. biskupa Jana Piotrowskiego i złożymy ofiarę do puszki na realizację filmu pt. „ Znak sprzeciwu”.
    10. Dziękuję mieszkańcom ul. Kamiennej numery do końca ulicy za posprzątania kościoła. Było 9 osób. Dziękuję za złożoną ofiarę 200 zł. Na niedzielę kościół przygotują mieszkańcy z ul. Tumlińskiej numery od 3-30. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00.
    11. Czytajmy prasę katolicką. Jest: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Dla dzieci jest „Promyczek” i nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Dla młodzieży jest czasopismo „Trwajcie w miłości”. Jest czasopismo misyjne „Misje Dzisiaj”. Jest także nasza gazetka parafialna.
    12. Dziękuję tym, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiarę na witraż.

Wszystkim solenizantom, solenizantkom oraz  jubilatom  tego tygodnia składamy  serdeczne  życzenia. Niech Bóg  darzy Was łaską zdrowia, opieką, miłością i błogosławieństwem.