Pielgrzymka na Litwę ze względu na małą liczbę zgłoszeń nie odbędzie się.

DZIEO 1: GIETRZWAŁD – ŚW. LIPKA (29.04.2017 r. – sobota)

O godzinie 4.30 spotykamy się na Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę, po niej pakowanie bagażu i wyjazd. Przejazd w kierunku Warmii. W godzinach popołudniowych przyjedziemy do Sanktuarium w Gietrzwałdzie, jedynego miejsca w Polsce, w którym miały miejsce objawienia maryjne (prywatne) zatwierdzone przez kościół. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem oraz kapliczkę z figurką Matki Boskiej wybudowaną w miejscu Objawień Maryi. Następnie przejedziemy do Św. Lipki, Sanktuarium, którego początki sięgają XIV w. Święta Lipka to także obiekt zabytkowy zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEO 2: KOWNO, SZAWLE, WILNO (30.04.2017 r. – niedziela)

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Kowna, drugiego pod względem wielkości miasta na Litwie. Zwiedzimy starówkę kowieńską, ruiny zamku nad Wilią, ratusz zwany „białym łabędziem”. Zobaczymy także gimnazjum jezuickie, w którym nauczał A. Mickiewicz oraz katedry Św. Piotra i Pawła. Przejazd do Szawle, czyli Góry Krzyży, miejsca wielu pielgrzymek, w tym też Papieża Jana Pawła II. Jest to jedyne w swoim rodzaju Sanktuarium pod gołym niebem z lasem tysięcy Krzyży (ok. 50 000). Po zakooczonym zwiedzaniu przejazd do hotelu w Wilnie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEO 3: WILNO (01.05.2017 r. – poniedziałek)

Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Litwy. Zobaczymy Stare Miasto - jedno z najpiękniejszych i największych w Europie, od 1994 znajdujące się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nawiedzimy kaplicę Matki Boskiej Ostrobramskiej z cudownym obrazem - miejsce odwiecznych pielgrzymek wiernych, Cerkiew Św. Ducha, katedrę św. Stanisława i perełkę baroku - kościół Św. Piotra i Pawła. Odwiedzimy też Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy kościele św. Trójcy. Zobaczymy plac ratuszowy - serce starówki, a potem udamy się na spacer śladami Mickiewicza, Słowackiego, św. siostry Faustyny, św. Kazimierza oraz królów polskich z rodu Jagiellonów. Po zakooczonym zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEO 4: WILNO, TROKI (02.05.2017 r. – wtorek)

Rano, po śniadaniu przejedziemy na cmentarz na Rossie nazywany Wileoskimi Powązkami. Jest to jedna z czterech polskich nekropolii narodowych. Pochowano tam żołnierzy poległych w walkach o Wilno i wielu sławnych Polaków związanych z Wilnem. Następnie przejedziemy do Trok - stolicy Litwy aż do XIV w. Zobaczymy (z zewnątrz) gotycki

zamek wzniesiony w XIV – XV w. przez wielkiego księcia litewskiego Kiejstuta i jego syna Witolda, który w 1430 r. w nim zmarł. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEO 5: STUDZIENICZNA, SOKÓŁKA (03.05.2017 r. – środa)

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczaoskiej – Matki Kościoła w Studzienicznej. Cechy charakterystyczne tego miejsca to: słynący łaskami obraz, piękno przyrody i cisza pustelni sprzyjająca zadumie i refleksji. 9 czerwca 1999 r. nawiedził je najdostojniejszy pielgrzym - św. Jan Paweł II. Następnie przejazd do Sokółki, gdzie nawiedzimy Kościół Św. Antoniego – miejsce, gdzie miał miejsce domniemany cud eucharystyczny - jedyny tego rodzaju w dziejach Kościoła w Polsce. Modlitwa i adoracja wystawionej na widok publiczny cząstki Ciała Paoskiego. Po zakończeniu programy wyruszymy w drogę powrotną do parafii. Przyjazd w nocy. Zakończenie pielgrzymki

CENA: 1 050 zł/os.

Świadczenia:

 • Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek – płatny we własnym zakresie, rozkładane fotele, wc);
 • 4 noclegi w hotelach **/*** (pokoje 2,3 – osobowe z łazienkami)
 • Wyżywienie 2 x dziennie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje;
 • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota;
 • Codzienna Msza Św.;
 • Program zwiedzania.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów związanych realizacją programu,
 • słuchawek podczas zwiedzania (ok. 30 euro/ os. – płatne u pilota w autokarze i rozliczane na koniec pielgrzymki);
 • świadczeń niewymienionych w ofercie;
 • wydatków własnych.

Cena skalkulowana została dla grupy 46 osób.