W sobotę, 5 października 2013 r. 40-osobowa grupa parafian wraz z ks. Tomaszem uczestniczyła w V Diecezjalnej Pielgrzymce Wspólnot Żywego Różańca do Piekoszowa. Na szlaku pielgrzymowania znalazły się także Piotrkowice koło Chmielnika.

Rano ok. godz. 8.30 wyjechaliśmy sprzed naszego kościoła parafialnego w kierunku Piekoszowa. Nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie najpierw uczestniczyliśmy w odsłonięciu cudownego obrazu, następnie wysłuchaliśmy historii parafii, którą przekazał ks. kan. Zygmunt Kwieciński, proboszcz i kustosz owego Sanktuarium.

Następnie odmówiliśmy modlitwę różańcową i wysłuchaliśmy konferencji wygłoszonej przez ks. dr. Pawła Kurka.

O godz. 11.30 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana przy ołtarzu polowym, której przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Mszę św. koncelebrowało blisko 100 księży, którzy przybyli z grupami pielgrzymów. Po Mszy św. każdy z uczestników mógł się poczęstować słodkimi bułkami przygotowanymi przez miejscowych parafian.

Z Piekoszowa udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach Chmielnickich, gdzie o godz. 15.00 odmówiliśmy wspólnie koronkę do Bożego miłosierdzia, następnie wysłuchaliśmy historii Sanktuarium opowiedzianej przez Ojca Karmelitę i pomodliliśmy się przed figurą Matki Bożej Loretańskiej.

Zapraszamy do galerii zdjęć