XX Niedziela Zwykła 18 sierpnia 2019 r.

1. W miesiącu sierpniu zachowujemy  abstynencję.
2. We wtorek  wspominamy i czcimy św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
3. W środę czcimy św. Piusa X, papieża. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy na Mszy św. o  godz. 18.00.
4. W czwartek wspominamy i czcimy NMP Królową.
5. W piątek  Koronka do Bożego Miłosierdzia  na Mszy o godz. 18.00.
6.  W sobotę jest święto św. Bartłomieja, Apostoła.
7. Z 4/5 września nasz dekanat Zagnański gromadzi się w Częstochowie na Apelu Jasnogórskim  i nocnym czuwaniu.  Organizujemy wyjazd na to nocne czuwanie. Ponieważ czasu jest niewiele a chcemy znać liczbę chętnych, dlatego przez ten najbliższy tydzień podejmijmy decyzję co do wyjazdu. Zapisy w zakrystii. Zaliczkowo wpłacamy 20 zł.
8. Intencje mszalne na nowy rok 2020 będziemy przyjmować po 25 sierpnia.
9. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Kostomłotów Drugich  z  ulicy  Kieleckiej nr. 7-23 i ul. Szkolnej. Były 4  osoby. Dziękuję za złożoną ofiarę  100  zł. W sobotę o godz. 9.00 proszę o posprzątanie kościoła mieszkańców  Kostomłotów Drugich ul. Laskowa  nr. 1-11.
10. Nowożeńcom Radosławowi Derleta i Dorocie Mróz a także Piotrowi Stefaniak i Katarzynie Gaweł życzymy Bożego błog. i opieki MB. Dziękuję nowożeńcom za kwiaty do kościoła.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Należność za prasę zostawiamy w puszce. W zakrystii jest nowy numer Misja Dzisiaj.
12. Do wieczności odszedł:  śp. Gabriel Machul. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a śp. Gabriela i innych zmarłych polećmy w modlitwie Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Wszystkim solenizantom i solenizantkom oraz  jubilatom  tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Niech dobry Bóg darzy Was łaską zdrowia, opieki i błogosławieństwa.