V NIEDZIELA WIELKANOCNA

02.05. 2021 r.

1. Jest miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. W niedzielę i uroczystości majówka o godz. 16.30.W zwykłe dni tygodnia majówka po Mszy św. o godz. 18.00. W kaplicy Przemienienia Pańskiego we wtorki w maju o godz. 19.00 Msza św. z majówką. Majówka w kaplicy św. Barbary we wtorki i czwartki o godz. 19.00. Gromadźmy się na majówkach przy przydrożnych krzyżach i figurach.
2. Wczoraj w Parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach podczas odpustu parafialnego ks. biskup Jan Piotrowski poświęcił dla diecezji kieleckiej kipie obrazu św. Józefa. Każdy dekanat naszej diecezji otrzymał poświęcony obraz św. Józefa. Ten poświęcony obraz na tydzień przybędzie do każdej Parafii z nawiedzeniem. Naszą Parafię św. Józef nawiedzi od 12-19 czerwca.
3. Jutro Uroczystość Królowej Polski i kolejna rocznica 230 uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jutro Msze św. jak w niedzielę. Na sumie o godz. 12.00 modlić się będziemy za naszą Ojczyznę a także za naszych strażaków z OSP Kostomłoty Drugie i Miedziana Góra z racji św. Floriana oraz za ich rodziny. Po Mszy św. przejdziemy pod pomnik przy naszej Gminie gdzie nastąpi złożenie kwiatów, zapalenie znicza i odśpiewanie hymnu narodowego.
4. W środę na Mszy godz. 18.00 Nowenna do MBNP.
5. W czwartek jest święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Najbliższy czwartek jest pierwszym miesiąca. Na Mszy o godz. 18.00 i majówce modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Polecimy w modlitwie diakona Pawła, kleryka Korola i Izabelę przygotowującą się do życia zakonnego. W czwartek spotkanie z dziećmi klasy IIIA i IIIB o godz. 16.00, zaś dla klasy IIIC i IIID o godz. 17.00.
6. W piątek pierwszy miesiąca Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź na Mszy o godz. 7.00 a po południu już od godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. Na Mszy św. o godz. 18.00 majówka. Z racji pierwszego piątku miesiąca taca na cele misyjne. O godz. 18.00 Msza św. za pana doktora śp. Jacka Latałę w 1 rocz. śmierci. Po Mszy św. poświęcenie tablicy poświęconej pamięci doktora Latały w naszym Ośrodku Zdrowia. W tym dniu jest święto NMP Matki Łaski Bożej, która jest patronką miasta Kielce.
7. Z racji pierwszego piątku miesiąca odwiedzimy chorych. Ks. proboszcz w piątek od godz. 9.00. Księża prefekci w sobotę od godz. 9.00.
8. W sobotę jest Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski i naszej Diecezji.
9. W najbliższą niedzielę na sumie o godz. 12.00 modlitwa za mieszkańców Kostomłotów Pierwszych z prośbą o Boże błog., zdrowie i szczęśliwe urodzaje i zbiory. O godz. 18.30 modlitwa z racji poświęcenia pól na ul. Podmiejskiej przy krzyżu k. pani Bętkowskiej, przy krzyżu k. państwa Wesołowskich i przy krzyżu k. państwa Siudak, ul. Starowiejska.
10. Dziękuję za posprzątanie kościoła osobom z Kostomłotów Pierwszych z ul. Starowiejskiej numery od 21- 34. Było 7 osób. Dziękuję za ofiarę 140 zł. Na niedzielę proszę, by kościół posprzątali mieszkańcy Kostomłotów Pierwszych z ul. Starowiejskiej numery od 38 – 45. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00. Dziękuję za posprzątanie kaplicy Przemienienia Pańskiego i otoczenia: Ryszardowi Pięta, Grażynie Korczyńskiej, Elżbiecie Wójcik, Jerzemu Wójcikowi, Jackowi Syska i jego żonie. Dziękuję także za kwiaty.
11. Czytajmy prasę katolicką. Jest: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Dla dzieci jest: „Mały Gość Niedzielny” i „ Promyczek”.

Wszystkim solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Niech Bóg darzy Was łaską zdrowia, opieki, miłości i błogosławieństwa.