Trzecia Niedziela Adwentu 16 grudnia 2018 r.

1. Przeżywamy święty czas adwentu. Jest to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i na ponowne chwalebne przyjście Jezusa Chrystusa. Zapraszamy na roraty. Roraty rano o godz. 6.30. Nie ma rorat rano we wtorek a dla dzieci i młodzieży w rekolekcje roraty o godz. 16.00. Po rekolekcjach roraty  po południu o godz. 17.00.
2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w naszej Parafii  rekolekcje adwentowe. Trzy dni rekolekcji to czas święty w Parafii. Potrzebujemy tego czasu, aby zatrzymać się i otworzyć się na Pana Boga, by wzmocnić swoją wiarę, wyspowiadać się i przygotować swoje serce na radosne przeżywanie świąt Bożego Narodzenia. Jutro trzy spotkania o 6.30, o 16.00 roraty dla dzieci i młodzieży i o godz. 18.00. We wtorek Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 16.00 roraty dla dzieci i młodzieży i o godz. 18.00. Spowiedź św. podczas Mszy św. od  godz. 9.30, 11.30, od 15.30.00 i 17.30.
3. Od jutra będziemy modlić się na roratach nowenną do Dzieciątka Jezus.
4. W środę Nowenna do MBNP na Mszy św. o godz. 17.00.
5. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Mszą św. o godz. 16.45. W najbliższy piątek po roratach wigilijne spotkanie dla służby liturgicznej i rodziców na starej plebani ok. godziny 17.30. Zapraszamy ministrantów i rodziców.
6. Zapisanych na pielgrzymkę do Medjugorie prosimy o wpłacenie u ks. Marcina zaliczki.
7. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Miedzianej Góry z ul. Śliskiej.  Było  11 osób. Dziękuję za złożoną ofiarę na dekorację świąteczną kościoła 170.00 zł. Na najbliższą niedzielę kościół przygotują mieszkańcy Miedzianej Góry z ul. Brzozowej nr. 1-26.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, dla młodzieży „Miłujcie się”. Należność za prasę zostawiamy w puszcze. Jest też nasza parafialna gazetka „ Andrzejowy Głos”. W zakrystii jest nowy numer „Misje Dzisiaj”.
9. Dziękuję tym, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiarę  na  prace przy zachodniej części dachu kościoła. Wpłynęła kwota 550.00 zł. Bóg zapłać. Na czas remontu kościoła kaplica przedpogrzebowa  nieczynna.
10. Możemy nabyć u Pana organisty Mariana poświęcone opłatki na stół wigilijny. Składamy z tej okazji ofiarę jako wdzięczność za pracę w naszej Parafii. Są w zakrystii do nabycia świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Są świece małe i duże.
11. Do wieczności w minionym tygodniu odszedł śp. Bogusław Pierzak. Rodzinie składamy    wyrazy współczucia a zmarłego Bogusława i innych zmarłych polećmy w modlitwie Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM ORAZ JUBILATOM TEGO TYGODNIA SKŁADAMY SERDECZNE ŻYCZENIA. NIECH DOBRY BÓG DARZY WAS ŁASKĄ OPIEKI I BŁOGOSŁAWIEŃSTWA