II Niedziela  Adwentu 10.12.2017 r.

1. Trwa święty czas adwentu. Roraty w adwencie są rano o godz. 6.30 a dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00. Dzieci na roraty przychodzą z lampionami. W tym roku w adwencie więcej uwagi poświęcamy św. Józefowi.
2. Dziś  w II niedzielę adwentu obchodzimy Dzień modlitwy i solidarności z Kościołem na Wschodzie. Możemy złożyć ofiarę do puszki jako pomoc katolikom żyjącym na terenach byłego Związku Radzieckiego. Dziś rozpoczęły się w naszej Parafii rekolekcje adwentowe. Jutro w poniedziałek będą spotkania rekolekcyjne na Mszy o godz. 6.30, 16.00 roraty dla dzieci i o godz. 18.00 Msza św. dla młodzieży i dorosłych. We wtorek 12 grudnia spowiedź św. Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. We wtorek nie będzie rorat rano o 6.30. Dla dzieci roraty o godz. 16.00. Spowiedź podczas Mszy św. Taca podczas rekolekcji zostanie przeznaczona na cele rekolekcji.
3. W środę wspominamy i czcimy św. Łucję, dziewicę i męczennicę. Na Mszy św. o godz. 17.00 Nowenna do MBNP. Po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
4. W czwartek czcimy św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
5. W piątek na Mszy św. o godz. 17.00  Koronka do Bożego Miłosierdzia.
6. W sobotę jak każdego 16 dnia miesiąca prosić będziemy o wstawiennictwo u Boga św. Andrzeja Bobolę naszego patrona i ucałujemy jego relikwie. W sobotę rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.
7. W najbliższą niedzielę młodzież z naszej Parafii będzie sprzedawać ozdoby świąteczne. Pozyskane pieniądze młodzież wykorzysta na spotkania, które są w każdy piątek na starej plebanii.
8. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Kostomłotów Drugich, ul. Starowiejska nr.   96-111. Było  9 osób. Dziękuję za złożoną ofiarę na dekorację kościoła  na święta Bożego Narodzenia 180 zł. Na najbliższą niedzielę  prosimy mieszkańców  Kostomłotów Drugich,  ul. Starowiejska nr. 112-125. Sprzątanie kościoła  w sobotę o godz. 9.00.
9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.  Można nabyć nowe  numery: „Niedzieli”, „ Gościa Niedzielnego”, „ Źródło” , „ Droga”, Cuda i Łaski”,  dla dzieci jest „ Promyczek” . Jest także nasza parafialna gazetka „ Andrzejowy Głos”. Należność za prasę zostawiamy w puszce.
10. Caritas dostarczyła świece na stół wigilijny. Są świece duże i małe. Minimalna cena świecy małej   5 zł. a dużej 12 zł. Możemy oczywiście złożyć większą ofiarę na rzecz potrzebujących, by mogli z naszą pomocą lepiej przeżyć nadchodzące święta.
11. U pana organisty możemy dostać poświęcony opłatek wigilijny. Przy tej okazji składamy panu Marianowi hojną ofiarę za posługiwanie w naszej Parafii.
12. Do wieczności odeszli: śp. Jan Jasiński i śp. Marianna Toporek.  Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych:  śp. Jana i Mariannę  oraz innych zmarłych polećmy w modlitwie  Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci.

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM ORAZ JUBILATOM TEGO TYGODNIA SKŁADAMY SERDECZNE ŻYCZENIA. NIECH DOBRY BÓG DARZY WAS ŁASKĄ OPIEKI I BŁOGOSŁAWIEŃSTWA.