XIX Niedziela Zwykła  12 Sierpnia 2018 r.

1. Dziękuję wszystkim z Kostomłotów Pierwszych, którzy zaangażowali się w przyjęcie pielgrzymów z Ostrowca Świętokrzyskiego. Dziękuję tym, którzy przyjęli na nocleg i ugościli pielgrzymów z Podlasia.
2. Miesiąc sierpień przeżywajmy w trzeźwości.
3. Dziś o godz. 20.00 dodatkowa Msza św. z racji duchowej pielgrzymki, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli duchowe pielgrzymowanie i przez cały tydzień przychodzili na modlitwę.
4. Jutro pielgrzymi pieszej pielgrzymki z naszej diecezji wejdą do Częstochowy i zakończą pielgrzymkę. My w naszej Parafii jutro zakończymy także naszą duchową pielgrzymkę. Dlatego jutro 13 sierpnia Nabożeństwo Fatimskie będzie w kościele. O godz. 20.00 zgromadzimy się na Mszy św., następnie będzie różaniec Fatimski, procesja z figurą MB  wokół kościoła i Apel Jasnogórski.
5. We wtorek 14 sierpnia wspominamy i czcimy św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
6. W środę jest Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak  w niedzielę. Na Mszy św. o  godz. 17.00  Nowenna do MBNP. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo zbóż, ziół i kwiatów. Na sumie dziękczynienie za urodzaje i zbiory.
7. W czwartek 16 sierpnia za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli prosić będziemy o potrzebne łaski i ucałujemy relikwie.
8. W piątek wspominamy i czcimy św. Jacka, kapłana. Po Mszy św.  o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
9. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Miedzianej Góry z  ul. Łódzkiej nr.  82-95. Było 10 osób. Dziękuję za złożoną ofiarę  160.00 na kwiaty. Na najbliższą niedzielę kościół przygotowują mieszkańcy Miedzianej Góry z ul. Łódzkiej  nr. od 96 do końca ulicy, ul. Malachitowej i Źródłowej. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00.
10. Dziękuję tym, którzy  w minionym tygodniu złożyli ofiarę   na  prace przy zachodniej części dachu kościoła. Wpłynęła kwota  300.00 zł. Bóg zapłać.  Na czas remontu kościoła kaplica przedpogrzebowa będzie nieczynna.
11. Są nowe numery pras katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło, Cuda i Łaski. Należność za prasę zostawiamy w puszce.
12. Do wieczności w minionym tygodniu odszedł  śp. Mieczysław Gąsior. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a śp. Mieczysława i innych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM ORAZ JUBILATOM TEGO TYGODNIA SKŁADAMY SERDECZNE ŻYCZENIA. NIECH DOBRY BÓG DARZY WAS ŁASKĄ OPIEKI I BŁOGOSŁAWIEŃSTWA