II Niedziela Adwentu

1. Adwent to czas przygotowania na Święta Bożego Narodzenia i na ponowne przyjście Jezusa przy końcu czasów. Roraty rano o godz. 6.30. Dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00. Dzieci na roratach otrzymują obrazki w temacie różne oblicza Matki Bożej. Na roraty dzieci przynoszą lampiony.
2. Dziś Konferencja Episkopatu Polski prosi nas o modlitwę i wsparcie dla Kościoła Prześladowanego na Wschodzie. Do puszki możemy złożyć ofiarę na tren cel.
3. W środę na Mszy św. o godz. 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
4. W piątek wspominamy i czcimy św. Łucję dziewicę i męczennicę.
5. W sobotę czcimy św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
6. W najbliższą niedzielę 15 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Na Mszy o godz. 9.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. Na Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z dziećmi, zaś na sumie o godz. 12.00 uroczysta Msza św. z racji jubileuszu 80 - lecia naszej Parafii. Mszy św. będzie przewodniczył J.E. ks. bp. Marian Florczyk. Na jubileusz zostali zaproszeni byli proboszczowie Parafii. Modlitwą ogarniemy naszego pana Mariana Gliszczyńskiego, który od 50 lat posługuje w naszej parafii jako organista. Pan Marian zawsze muzyką i śpiewem upiększa sprawowaną liturgię. Zapraszam na tę uroczystość grupy parafialne, chór parafialny, Zespół Macierzanka, zapraszam naszych Strażaków z OSP Kostomłoty Drugie i Miedziana Góra. Taca z racji jubileuszu będzie na prace przy kościele.
7. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Kostomłotów Drugich z ul. Starowiejskiej nr. od 112- 125. Było 6 osób. Dziękuję za złożoną ofiarę 120 zł. W sobotę o godz. 9.00 proszę o posprzątanie kościoła mieszkańców Kostomłotów Drugich z ul. Starowiejskiej nr. 126-158.
8. Czytajmy prasę katolicką. Jest: Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Promyczek. Dla młodzieży jest „ Miłujcie się”. Należność zostawiamy w puszce. Jest także nasza parafialna gazetka „ Andrzejowy Głos” z programem rekolekcji adwentowych. Najbliższy numer naszej gazetki będzie Jubileuszowy. W zakrystii jest nowy numer „Misje Dzisiaj”.
9. U pana organisty Mariana są poświęcone opłatki na stół wigilijny. Składamy panu Marianowi ofiarę z racji opłatków za pracę organisty w naszej Parafii.
10. Są świece na stół wigilijny. Świecę dużą lub małą można zakupić w zakrystii.

Wszystkim solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

Bogatą ofertę ludziom wiary Kościół przedstawia. Zachęca:
„Idź na Roraty”, skorzystaj z rekolekcji adwentowych, sakramentu pojednania. Zadbaj o duszę tak, byś w Wigilijny wieczór mógł wziąć w swe ręce opłatek biały i składać życzenia ze szczerym sercem, by Dobry Bóg zdrowiem, łaskami swymi darzył, a wszystkim wam w życiu małżeńskim, rodzinnym, zawodowym błogosławił.