XII Niedziela Zwykła

19.06. 2022 r.

1. Przeżywamy miesiąc czerwiec i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. To nabożeństwo w zwykłe dni tygodnia o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 16.30.
2. We wtorek wspominamy i czcimy św. Alojzego Gonzagę, zakonnika.
3. We wtorek o godz. 19.00 Msza św. w kaplicy św. Barbary i nabożeństwo czerwcowe.
4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona zostanie z nabożeństwem czerwcowym. W tym dniu o godz. 17.30 spowiedź dzieci z racji zakończenia roku szkolnego i Msza św. o godz. 18.00 za Nauczycieli i Dzieci jako dziękczynienie za rok szkolny i o bezpieczne wakacje.
5. W czwartek jest Uroczystość św. Jana Chrzciciela i zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18.00. procesja wokół naszego Kościoła do czterech ołtarzy. Po procesji poświęcenie wianków. Pierwszy ołtarz przygotuje Apostolat Maryjny. drugi ministranci , trzeci Domowy Kościół, czwarty Siostry Różańcowe.
6. W piątek jest Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo czerwcowe. W tym dniu zakończymy III Kongres Eucharystyczny naszej Diecezji. Dzieci i młodzież kończą rok szkolny.
7. W sobotę uczcimy Niepokalane Serce NMP.
8. Dziękuję wszystkim za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Dziękuję Służbie Liturgicznej, Organiście, Kościelnemu, Strażakom, Dzieciom, Macierzankom, Śpiewającym za aktywny udział w procesji. Dziękuję wszystkim za obecność i postawę wiary.
9. Dziękuję rodzicom młodzieży bierzmowanej za posprzątanie otoczeni i wnętrza kościoła i za dekorację na dzień bierzmowania. Dziękuję mieszkańcom ul. Łódzkiej numery od 30-46 za posprzątanie kościoła. Było 5 osób. Dziękuję za złożoną ofiarę 200 zł. Na niedzielę kościół przygotują mieszkańcy ul. Łódzkiej numery od 47-60, ul. Spokojnej i Dolomitowej. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00.
10. Do wieczności odeszli: śp. Daniel Bętkowski i śp. Krzysztof Łyżwa. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a śp. Daniela, Krzysztofa i innych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci.
Czytajmy prasę katolicką. Jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek. Dla młodzieży jest nowy numer „Miłujcie się”. Jest nowy numer „Misje Dzisiaj”. Prasę możemy zakupić przy zakrystii. Jest także nasza parafialna gazetka „ Andrzejowy Głos”.

Wszystkim solenizantom, solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Niech Bóg darzy Was łaską zdrowia, opieki, miłości i błogosławieństwa.