XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15 października 2017 r.

1. Przez cały październik codziennie w kościele modlimy się  modlitwą różańcową. Przez swoje objawienia Maryja wzywa nas do tej modlitwy. W każdą  niedzielę w październiku różaniec o godz. 16.30. W zwykłe dni tygodnia  modlitwa różańcowa o godz. 17.00. Zapraszamy na różaniec dzieci, młodzież i dorosłych.
2. Serdecznie dziękuję tym, którzy uczestniczyli w zakończeniu 100 rocznicy objawień Fatimskich. Dziękuję  zgromadzonym na różańcu, w kaplicy Przemienienia Pańskiego i tym którzy wzięli udział w procesji fatimskiej. Dziękuję tym, którzy znaleźli czas na  adorację w kościele i uczestniczyli we  Mszy św. w intencji naszych rodzin. Dziękuję prowadzącym modlitwy: naszej młodzieży, wspólnocie Domowego Kościoła, Różom Różańcowym, panu organiście i chórowi parafialnemu.
3. Dziś  do puszki  możemy złożyć ofiarę dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Dziękuję wszystkim za ofiary na ten cel.
4. Jutro w liturgii wspominamy i czcimy św. Jadwigę Śląską. Na każdej Mszy św. ucałowanie relikwii św. Andrzeja Boboli  i modlitwa o jego wstawiennictwo u Boga.
5.  We wtorek wspominamy i czcimy św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
6. W środę  Nowenna do MBNP na Mszy św. o godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.  W tym dniu jest święto św. Łukasza, Ewangelisty. Modlimy się w tym dniu za pracowników Służby Zdrowia.
7. W piątek czcimy św. Jana Kantego, kapłana. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy na Mszy św. o godz. 17.30.
8. W sobotę czcimy św. Jakuba Strzemię. Wójt Gminy Miedziana Góra Zdzisław Wrzałka serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców a  w szczególności dzieci na uroczyste otwarcie i poświęcenie placu zabaw przy ul. Herby w Miedzianej Górze. Uroczystość otwarcia i poświęcenia będzie  w najbliższą sobotę 21 października  o godz. 12.00.
9. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy tydzień misyjny. Puszka na cele misyjne.
10. Msza św. popołudniowa na tygodniu o godz. 17.30. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę, czwartek od godz. 15.30-16.30 a we wtorek i sobotę od godz. 8.00-9.00.
11. Możemy zamawiać już wypominki. Kartki na jednorazowe wypominki są na stoliku z prasą. Czytelnie wypełnione przynosimy do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne, półroczne zapisują księża po Mszach św. i w kancelarii.  Z racji wypominek składamy ofiarę dobrowolną za jednorazowe wypominki, zaś za roczne w wysokości stypendium mszalnego od wymienianej osoby. Wypominki roczne i półroczne będą przed każdą  Mszą św. niedzielną do południa.
12. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Kostomłotów Drugich, ul. Laskowa nr. nieparzyste 113-129 i  nr. parzyste 106-116. Było   6 osób. Dziękuję za złożoną ofiarę na kwiaty 140 zł. Na najbliższą niedzielę  prosimy mieszkańców Kostomłotów Drugich, ul. Laskowa nr. nieparzyste133-153 i nr. parzyste 120-136. Sprzątanie kościoła  w sobotę o godz. 9.00.
13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.  Można nabyć nowe  numery: „Niedzieli”, „ Gościa Niedzielnego”, „ Źródło”, „ Droga”, dla młodzieży jest „Miłujcie się”, a dla dzieci jest „ Promyczek”. Jest także nasza parafialna gazetka „ Andrzejowy Głos”. Należność za prasę zostawiamy w puszce.
14. Do wieczności odeszli śp. Roman Bętkowski i śp. Stanisława Szychowska. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a śp. Romana Bętkowskiego i Stanisławę Szychowską  i innych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM ORAZ JUBILATOM TEGO TYGODNIA SKŁADAMY SERDECZNE ŻYCZENIA. NIECH DOBRY BÓG DARZY WAS ŁASKĄ OPIEKI I BŁOGOSŁAWIEŃSTWA.