Ogłoszenia Duszpasterskie

  XXIV Niedziela Zwykła

 17.09. 2023 r. 

1. Od dzisiejszej niedzieli 17 września błogosławiony Carlo Acutis w naszej Parafii. Cieszymy się z Jego obecności. Pozostanie relikwii na stałe w naszej parafii będzie umocnieniem dla naszych dzieci i młodzieży. Jego wstawiennictwo u Boga pomoże dzieciom w nauce i budowaniu życia na obecności Jezusa. Bł. Carlo Ackutis swoim życiem udowodnił, że na obecności Jezusa można pięknie przeżyć swoje życie tu na ziemi i osiągnąć życie wieczne. Niech młodzi skorzystają z tej propozycji bł. Carla i wykorzystają w swoim życiu. Dziękuję ks. kanonikowi Marian Gawinkowi proboszczowi Parafii św. Małgorzaty z Pierzchnicy, który był na pielgrzymce we Włoszech i przywiózł relikwie. Dziękuję ks. Marcinowi Boryniowi duszpasterzowi młodzieży za wprowadzenie i instalację relikwii.
2. Jutro w liturgii wspominamy i czcimy św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa za dzieci i młodzież. Jutro uczcimy także św. Jana Pawła II i skierujemy do Niego naszą modlitwę.
3. W środę wspominamy i czcimy św. Andrzeja Kim Taegon i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy na Mszy w. o godz. 18.00.
4. W czwartek jest święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
5. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia na Mszy św. o godz. 18.00.
6. W sobotę uczcimy św. Pio z Pietrelciny, kapłana.
7. Zapraszam na pielgrzymkę do Łagiewnik do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia celem przywiezienia relikwii św. Faustyny Kowalskiej apostołki Bożego Miłosierdzia. Jest taki zwyczaj, że trzeba siostrom w Łagiewnikach złożyć ofiarę z racji relikwii i zakupić relikwiarz. Do puszki w najbliższą niedzielę będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na realizację tego celu i kosztów związanych z relikwiami bł. Carla Acutisa. Pielgrzymka do Łagiewnik odbędzie się 5 października. Zapisy w zakrystii.
8. Natomiast 07 października w sobotę u Ojców Cystersów w Jędrzejowie odbędzie się XV Diecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych. Zapraszamy Siostry Różańcowe na tę pielgrzymkę a także innych chętnych. Z zapisami nie zwlekajmy, gdyż do ilości osób chętnych trzeba dostosować pojazd. Zapisy w zakrystii.
9. Czytajmy prasę katolicką. Jest: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Dla dzieci jest: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek”. Jest dla młodzieży „Trwajcie w miłości”. Jest czasopismo misyjne „Misje Dzisiaj”. Jest także nasza gazetka parafialna „Andrzejowy Głos”.
10. Prosiłem mieszkańców ul. Laskowa numery nieparzyste od 133 -153 i numery parzyste od 120 – 136 o posprzątanie kościoła. Było 7 osób. Dziękuję im za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 180 zł. Na niedzielę proszę o posprzątanie kościoła mieszkańców Kostomłotów Drugich z ul. Laskowa numery nieparzyste od 155-175 i numery parzyste od 142-152. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00.
11. Do wieczności odeszli: śp. Adam Banaś i śp. Ryszard Żelazny. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a śp. Adama i śp. Ryszarda i innych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

Wszystkim solenizantom, solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Niech Bóg darzy Was łaską zdrowia, opieki, miłości i błogosławieństwa.