II Niedziela Zwykła

16.01. 2022 r.

1. Jutro wspominamy i czcimy św. Antoniego, opata.
2. We wtorek rozpoczyna się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W tym dniu modlić się będziemy przez przyczynę św. Jana Pawła II.
3. W środę na Mszy św. wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W tym dniu wspominamy św. Józefa Pelczara, biskupa.
4. W piątek o godz. 16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu wspominamy i czcimy św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.
5. W sobotę o godz. 10.30 spotkanie dla ministrantów.
6. W najbliższą niedzielę 23 stycznia w naszej Parafii Dzień Seminaryjny. Przybędą klerycy, by z nami modlić się za Seminarium Kieleckie i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Taca na Seminarium Duchowne.
7. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul Ciosowej nr. od 9 – 31. Były 4 osoby z numerów domów 9,15,21,31,31a. Dziękuję za złożoną ofiarę 120 zł. Na niedzielę kościół przygotują mieszkańcy ul. Ciosowej nr. od 35-57. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00.
8. Czytajmy prasę katolicką. Jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek. Prasę możemy zakupić w zakrystii. Jest także nasza parafialna gazetka „ Andrzejowy Głos”.
9. Z powodu pandemii i obostrzeń kolęda odbywa się jak rok temu. W poszczególne dni tygodnia jest sprawowana o godz. 17.00 Msza św. w intencji mieszkańców danej ulicy. Jest możliwość przybycia księdza do domu i modlitwy kolędowej, ale tylko na zaproszenie. W tym tygodniu zapraszamy o godz. 17.00 mieszkańców ulic:
Poniedziałek 17 stycznia ul. Ciosowa, Źródłowa.
Wtorek 18 stycznia ul. ks. Przyłęckiego, Urzędnicza, Wierzbowa, Topolowa, Stadionowa, Kasztanowa.
Środa 19 stycznia ul. Zagórska, św. Barbary.
Czwartek 20 stycznia ul. Słoneczna, Wspólna, Wesoła.
Piątek 21 stycznia ul. Górnicza, Dolomitowa, Spokojna.
Sobota 22 stycznia ul. Liliowa, Różana, Wrzosowa, Bratkowa, Jaśminowa.
W dniu zapowiedzianej kolędy przygotujmy w domu wszystko jak do wizyty duszpasterskiej. Na stoliku umieszczamy pasyjkę, świece, kropidło i wadę święconą. Na 17.00 przychodzimy do kościoła na Mszę św. podczas której będzie modlitwa o Boże błog. i opiekę MB. Po powrocie do domu wspólna modlitwa z całą rodziną i pokropienie domu wodą świeconą. Z racji kolędy składamy ofiarę na kościół i ofiarę dla księży. Podczas Mszy św. na tacę będzie można złożyć taką ofiarę. W podpisanej kopercie składamy ofiarę na kościół a bez koperty ofiarę dla księży. Z racji spotkania kolędowego otrzymamy pamiątkowy obrazek z błogosławieństwem ks. Biskupa ordynariusza Jana Piotrowskiego. W minionym tygodniu mieszkańcy ul. Starowiejska Kostomłoty Pierwsze, św. Jana, Skałka złożyli 5102 zł., ul. Starowiejska Kostomłoty Drugie złożyli 6335 zł., ul. Panoramiczna, Bugajska, Szkolna, Kościelna złożyli 2907 zł. , ul. Łódzka, Malachitowa złożyli 7992 zł., ul. Kamienna, Jodłowa, Śliska złożyli 3927 zł., ul. Brzozowa, Akacjowa, Lawendowa, Bukowa złożyli 3250 zł. Dziękuję wszystkim za obecność na Mszy św., wspólną modlitwę i złożone ofiary na kościół i dla księży.
10. Do wieczności odeszli: śp. Bolesław Siwek, śp. Stanisław Sadowski, śp. Mariola Michta, śp. Henryk Szczepański. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a śp. Bolesława, Stanisława, Mariolę, Henryka i innych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci.

Wszystkim solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Niech Bóg darzy Was łaską zdrowia, opieki, miłości i błogosławieństwa.