Druga Niedziela Wielkiego Postu 25 lutego 2018 r.

1. We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego.
2. W środę Nowenna do MBNP na Mszy św. o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
3. W czwartek pierwszy miesiąca na Mszy o godz. 17.00 modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
4. W piątek pierwszy miesiąca na każdej Mszy św. spowiedź święta i Litania do Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, zaś po Mszy św. o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież.  Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Mszą o  godz. 16.00.
5. W sobotę pierwszą miesiąca oddamy się Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. o godz. 17.00 różaniec prowadzony przez Apostolat Maryjny. W sobotę wizytę u chorych rozpoczniemy o godz. 9.00.
6. W niedzielę pierwsza miesiąca o godz. 11.30 różaniec prowadzony przez Siostry Różańcowe z Kostomłotów Drugich. Droga Krzyżowa śpiewana o godz. 15.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.30 z kazaniem pasyjnym.
7. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Ławęcznej od nr. 34- 51 i ul. Cichej. Były: Sokołowska Bogusława, Kulińska Józefa, Sych Małgorzata, Słoń Monika, Gołąbek Beata, Bucka Magdalena, Kuca Marzanna. Dziękuję za złożoną ofiarę 150 zł. na dekorację ciemnicy i grobu Pana Jezusa.  Na najbliższą niedzielę prosimy mieszkańców  ul. Ławęcznej  nr. od 52-69. Sprzątanie kościoła  w sobotę o  godz. 9.00.
8. Są nowe numery pras katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło, Droga. Dla młodzieży jest nowy numer „Miłujcie się” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Należność za prasę zostawiamy w puszce. Jest też nasza gazetka parafialna „ Andrzejowy Głos”.
9. Plan czterodniowej pielgrzymki na Litwę w dniach od 01 maja do 04 maja jest na naszej stronie internetowej i w gablocie parafialnej. Prosimy o wpłacenie całej należności do 25 marca.
10. Caritas organizuje wielkopostną akcję: Dar Juniora dla Seniora. Są dostarczone skarbonki, które możemy zabrać ze stolika z prasą. W czasie Wielkiego Postu do tych skarbonek składać pieniążki i pod koniec postu przynieść je do kościoła jako wielkopostną jałmużnę. Prosimy o zaangażowanie się w tę akcję. Uczmy w ten sposób dzieci i młodzież dobroczynności.
11. Są już baranki wielkanocne. Dochód z baranków Caritas przeznaczy na dzieła miłosierdzia. Złóżmy stosowną ofiarę na ten cel. Jeden baranek na jeden dobry obiad dla potrzebującego.
12. Stowarzyszenie Przemienienie informuje, że w czwartek 1 marca od godz. 15.00 będą wydawane produkty żywnościowe w ramach pomocy dla osób potrzebujących. Zakwalifikowane osoby przez GOPS proszone są o zgłoszenie się po odbiór stosownie do miejsca zamieszkania do remiz w Kostomłotach Pierwszych, Drugich i Miedzianej Górze.
13. Do wieczności odszedł: śp. Stanisław Przepióra. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłego: śp. Stanisława Przepórę i innych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM ORAZ JUBILATOM TEGO TYGODNIA SKŁADAMY SERDECZNE ŻYCZENIA. NIECH DOBRY BÓG DARZY WAS ŁASKĄ OPIEKI I BŁOGOSŁAWIEŃSTWA