V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
29 MARCA 2020 r.

1. W związku z epidemią koronawirusa w domu korzystajmy ze środków społecznego przekazu i słuchajmy rekolekcji wielkopostnych, Mszy św. i wielu innych modlitw zwłaszcza w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Łączmy się codziennie w modlitwie różańcowej o godz. 20.30, by wyprosić u Boga zdrowie dla zarażonych koronawirusem, siłę dla leczących i pomoc do pokonania tego zabójczego wirusa. Zaś zmarłym wypraszajmy życie wieczne.
2. Zgodnie z decyzją Rządu Polskiego musimy dostosować się do rozporządzeń w związku z pandemią koronawirusa. W liturgii może uczestniczyć tylko 5 osób. Dlatego na ile się dało to zrezygnowaliśmy na tygodniu ze Mszy koncelebrowanych, aby we Mszy mogła uczestniczyć rodzina, która zamówiła intencję Mszy św. Prosimy o zapoznanie się z godzinami Mszy św.
Zachowujmy ostrożność podczas spowiedzi św.
3. W środę Nowenna do MBNP na Mszy o godz. 17.00.
4. W czwartek pierwszy miesiąca modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
5. W piątek pierwszy miesiąca Msze św. o godz. 7.00, 16.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 16.00 Droga Krzyżowa. Zaś po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.45.
6. W sobotę pierwszą miesiąca będziemy polecać się Niepokalanemu Sercu NMP.
7. W najbliższą niedzielę poświęcenie palm na każdej Mszy św. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30.
8. Nikt nie przyszedł do sprzątania kościoła z mieszkańców ul. Herby nr. od 24-36. W sobotę o godz. 9.00 proszę o posprzątanie kościoła mieszkańców ul. Herby nr. od 38-48 i ul. Skalistej.
9. Z prasy katolickiej jest: „Promyczek” i „Mały Gość Niedzielny”. Należność zostawiamy w puszce. Jest także nasza parafialna gazetka : „Andrzejowy Głos”. W zakrystii jest nowy numer „Misje Dzisiaj”.
10. Caritas dostarczyła baranki wielkanocne. Dochód ze sprzedaży Caritas przeznaczy dla potrzebujących. Caritas prosi nas także o przeznaczenie 1% podatku przy rozliczeniu rocznym.
11. W związku z zaistniałą sytuacją odwołany zostaje Dzień Młodzieży przed niedzielą palmową. Ks. Bp Ordynariusz postanowił, że w ramach tych obchodów dnia 4 kwietnia 2020r. będzie celebrował mszę świętą o godz. 20.00. Msza będzie transmitowana przez radio EM w wersji audio oraz w wersji video na stronie internetowej radia EM. Zapraszamy do duchowego włączenia się w modlitwę osób młodych.

Wszystkim solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Niech dobry Bóg darzy Was łaską zdrowia, opieki, miłości i błogosławieństwa.