NIEDZIELA PALMOWA 14 kwietnia 2019 r.

1.Dzisiaj Niedziela Palmowa. Wspominamy wjazd Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień. W sposób szczególny zwróćmy uwagę na Triduum Paschalne.
2. Dziękuję wszystkim za udział w drodze krzyżowej na cmentarzu i za wspólną modlitwę z racji błogosławieństwa nowego nagrobka ks. prałata Janusza Przyłęckiego. Dziękuję wszystkim za złożone ofiary na ten nowy nagrobek dla pierwszego proboszcza  Parafii Kostomłoty.
3. Jutro dzień chorych - od godz. 9.00  ks. Proboszcz i ks. Marcin zaś od godz. 14.00 ks. Piotr.
4. We wtorek za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli prosić będziemy o potrzebne łaski.
5. Spowiedź św. od poniedziałku do środy na Mszy św. porannej o godz. 7.00 a po południu od godz. 17.30 i na Mszy św. o godz. 18.00.
6. Przygotowanie ministrantów do Triduum Paschalnego będzie  we wtorek i środę o godz. 16.30.
7. WIELKI CZWARTEK. Spowiedź od godz. 7.00 do 8.30. Liturgia Godzin o godz. 8.00.Msza Wieczerzy Pańskiej  o godz. 18.00. W tym dniu dziękujemy za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Po zakończeniu  Mszy św.  przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ciemnicy.Od razu zaśpiewamy pierwszą część gorzkich żali. Po gorzkich żalach różaniec prowadzony przez Róże Różańcową  z Kostomłotów Pierwszych - część światła. O godz. 21.00 adoracja prowadzona przez Krąg Biblijny. Adoracja do godz. 22.00.
8. WIELKI PIĄTEK. Spowiedź od godz. 7.00 – 8.30. O godz. 8.00 Liturgia Godzin. Droga Krzyżowa o godz. 16.30. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17.00. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu  i druga część Gorzkich  Żali. Następnie różaniec część bolesna - prowadzi Róża Różańcowa z Kostomłotów Drugich. O godz. 21.00 adoracja prowadzona przez młodzież.  O godz. 22.00 adoracja prowadzona przez Domowy Kościół. Zakończenie adoracji o godz. 23.00.
9. WIELKA SOBOTA. O godz. 8.00 Liturgia Godzin. O godz. 8.30 adoracja prowadzona przez panie katechetki i dzieci. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 12.30 co pół godziny. Z racji poświecenia pokarmów można złożyć ofiarę na rzecz potrzebujących.O godz. 18.30 część trzecia Gorzkich Żali. O godz. 19.00 liturgia Wigilii Paschalnej. Przynosimy świece. Po zakończeniu liturgii część chwalebna różańca prowadzona przez Róże Różańcową z Miedzianej Góry. Zakończenie adoracji o godz. 21.00.
10. REZUREKCJA o godz. 6.00 z procesją wokół Kościoła. Prosimy strażaków z Kostomłotów Drugich i Miedzianej Góry o czuwanie przy grobie Pana Jezusa i asystę rezurekcyjną. W procesji rezurekcyjnej poniesiemy figurę Jezusa Zmartwychwstałego, MB Fatimskiej, Serca Jezusowego, Siostry Różańcowe różaniec procesyjny oraz  chorągwie. Dzieci prosimy o sypanie kwiatków.
11. W tym  tygodniu Kancelaria Parafialna czynna w poniedziałek i środę  od godz. 16.30 – 17.30  zaś we wtorek  od  godz. 8.00-9.00.
12.  Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Kostomłotów Pierwszych z ul. Podmiejskiej numery  od 263 od 280 do końca ulicy.  Było 11  osób. Dziękuję za złożoną ofiarę 250 zł.  Ofiary z racji sprzątania z Wielkiego Postu będą na kwiaty do ciemnicy i grobu Pana Jezusa. Dziękuję Siostrom Różańcowym z Kostomłotów Pierwszych za ofiarę na kwiaty do groby Jezusa 150 zł. i innym darczyńcom. W sobotę o godz. 13.00 proszę o posprzątanie kościoła mieszkańców Kostomłotów Pierwszych z ul. Świętojańskiej  i ul. św. Jana od nr. 2 do ul. Starowiejskiej.
13. W zakrystii są  baranki wielkanocne.  Składamy ofiarę na rzecz ludzi biednych jako pomoc z racji zbliżających się świąt. Caritas prosi o hojny dar. Caritas prosi nas o 1 % podatku na rzecz działalności charytatywnej.
14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „ Źródło”,„ Cuda i Łaski”,  dla młodzieży „ Miłujcie się” zaś dla dzieci „ Mały Gość Niedzielny”. Należność za prasę zostawiamy w puszce. Jest też nasza parafialna gazetka „Andrzejowy Głos” z kolejnym artykułem z racji jubileuszu 80- lecia naszej Parafii.

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM ORAZ JUBILATOM TEGO TYGODNIA SKŁADAMY SERDECZNE ŻYCZENIA. NIECH DOBRY BÓG DARZY WAS ŁASKĄ OPIEKI I BŁOGOSŁAWIEŃSTWA