PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
29 listopada 2020 r.

1. Dziś w pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Hasło tego roku liturgicznego brzmi: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Zapraszamy na roraty. Roraty rano o godz. 6.30 a wieczorem o godz. 17.00 /zapraszamy dzieci i młodzież/. Podczas rorat krótka homilia i w tym tygodniu Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Bądźmy aktywni duchowo podczas adwentu. Korzystajmy ze spowiedzi św. w ciągu całego adwentu podczas Mszy św. Ponieważ nie będzie parafialnych rekolekcji adwentowych dlatego skorzystajmy z propozycji w środkach społecznego przekazu.
2. Jutro święto św. Andrzeja, Apostoła.
3. W środę po Mszy św. o godz. 17.00 Nowenna do MBNP.
4. W najbliższy czwartek na Mszy o godz. 17.00 modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W modlitwie polecimy powołanych z naszej parafii diakona Pawła, kleryka Karola i Izabelę przygotowującą się do życia zakonnego. W tym dniu czcimy św. Franciszka Ksawerego
5. W piątek pierwszy miesiąca spowiedź na Mszy porannej a po południu już od godz. 16.15. Po Mszy o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. W piątek jest wspomnienie św. Barbary, która jest patronką górników. W kaplicy św. Barbary w Miedzianej Górze o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. za Górników Kopalni Laskowa i ich rodzin z prośbą o Boże błog. i opiekę patronki św. Barbary. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w domu przed świętami.
6. W sobotę pierwszą miesiąca oddamy się Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.
7. W najbliższą niedzielę pierwszą miesiąca o godz. 11.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez Różę Różańcową z Kostomłotów Drugich. Do puszki będziemy mogli złożyć ofiarę jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.
8. Dziękuję za posprzątanie kościoła osobom z Miedzianej Góry z ul. Śliskiej. Byli: Anna Anioł, Magdalena Kurek, Teresa Koza, Hubert Pałka. Dziękuję za ofiarę 100 zł. na dekorację świąteczną kościoła. Na niedzielę kościół przygotują mieszkańcy Miedzianej Góry z ul. Brzozowej nr. od 1-26. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00.
9. Dziękuję za porządki na zimę przy kaplicy Przemienienia Pańskiego następującym osobom: Grażynie Korczyńskiej, Małgorzacie Jarząbek, Wiesławie Borowiec, Jackowi Syska, Jerzemu Wójcikowi, Stanisławowi Stawiarskiemu, Ryszardowi Pięta. Dziękuję także tym osobom, które cały rok troszczą się o kaplicę.
10. Caritas dostarczyła świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przy zakupie składamy ofiarę na rzecz potrzebujących. Są też poświęcone opłatki wigilijne. Ofiara z racji opłatków będzie na potrzeby naszej Parafii. W tym trudnym czasie pandemii dziękuję wszystkim, którzy składają ofiarę na tacę z racji uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i tym którzy wpłacają datki na konto parafialne, aby wspomóc Parafię. Dziękuje za zrozumienie, odpowiedzialność i solidarność z Parafią.
11. Czytajmy prasę katolicką. Jest: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”. Jest też nasza parafialna gazetka „ Andrzejowy Głos”.
12. Na Facebooku została założona nasza strona: Parafia św. Andrzeja Boboli w Kostomłotach. Co niedzielę o godz. 12.00 jest transmitowana Msza św. z naszego kościoła.

13. Ze smutkiem informuję, że z wielu nagrobków zostały skradzione wartościowe wizerunki Pana Jezusa i krzyże. Poszkodowani proszeni są o zgłoszenie uszkodzeń grobu na Policji w Strawczynie.
14. Do wieczności odszedł śp. Bogdan Hajduła. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłego Bogdana i innych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci.

Wszystkim solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Niech Bóg darzy Was łaską zdrowia, opieki, miłości i błogosławieństwa.