Uroczystość Trójcy Świętej 16 czerwca 2019 r.

1. Przeżywamy  miesiąc czerwiec i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. To nabożeństwo w zwykłe dni tygodnia na Mszy o godz. 18.00 a w niedzielę i uroczystości na Mszy św. o  godz. 17.00.
2. Dziś Uroczystość Trójcy Świętej.  W tej uroczystości czcimy Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego.
3. Jutro w liturgii wspominamy i czcimy św. Brata Alberta Chmielowskiego.
4. We wtorek spowiedź dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego o godz. 18.30.
5. W środę Msza św. o godz. 9.00 z racji zakończenia roku szkolnego dla nauczycieli, dzieci i młodzieży z naszej szkoły. W środę Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy na nabożeństwie czerwcowym.
6. W czwartek jest Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 17.00. Po Mszy o godz. 10.30 wyruszy procesja Eucharystyczna. Pójdziemy ul. ks. Kazimierza Nachtmana i 1 ołtarz przy naszej Gminie, następnie ul. Różaną i tam drugi ołtarz, potem ulicą Bratkową do ul. Urzędniczej tam trzeci ołtarz i czwarty ołtarz dochodząc ulicą  ks. Janusza Przyłęckiego do ul. Kościelnej. Pierwszy  ołtarz przygotują  Strażacy MG i mieszkańcy ul. Tumlińskiej, drugi mieszkańcy  ul. Różanej, trzeci mieszkańcy  ul. Urzędniczej, czwarty mieszkańcy   ul. ks. Przyłęckiego i  ul. Kościelnej. Prosimy o pomoc w liturgii Szafarzy, Ministrantów i Chór Parafialny. Dzieci prosimy o sypanie kwiatów, Siostry Różańcowe o niesienie procesyjnego różańca, ponieśmy chorągwie i figurę MB Fatimskiej. Strażaków prosimy o pilnowanie porządku.  Od czwartku oktawa Bożego Ciała. W piątek i sobotę procesja eucharystyczna wokół kościoła na Mszy o godz. 18.00 a w niedzielę na sumie. Prosimy o udekorowanie domów na Boże Ciało i oktawę.
7. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Mszą o godz. 17.45.
8. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Kostomłotów Pierwszych  z  ul. Maciejówka nr. od 1-23 i ul. Młodej. Były 2 osoby. Dziękuję za złożoną ofiarę 130 zł. W sobotę o godz. 9.00 proszę o posprzątanie kościoła mieszkańców   Kostomłotów Pierwszych,  ul. Maciejówka nr. od 31- 58.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,dla młodzieży „ Miłujcie się”,  zaś dla dzieci „ Mały Gość Niedzielny” i „ Promyczek ‘’. Należność za prasę zostawiamy w puszce. Jest też nasza parafialna gazetka „Andrzejowy Głos” z kolejnym artykułem z racji jubileuszu 80- lecia naszej Parafii.

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM ORAZ JUBILATOM TEGO TYGODNIA SKŁADAMY SERDECZNE ŻYCZENIA. NIECH DOBRY BÓG DARZY WAS ŁASKĄ OPIEKI I BŁOGOSŁAWIEŃSTWA