XXV Niedziela Zwykła

19.09. 2021 r.

1. We wtorek jest święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
2. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji  osób, które odbyły pielgrzymkę do Częstochowy.
3. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna do MBNP i spotkanie Kręgu Biblijnego.
4. W czwartek wspominamy i czcimy św. Pio z Pietrelciny.
5. W piątek na Mszy o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
6. W sobotę 25 września jest XXII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Osoby chętne na rajd zgłaszają się do Ks. Przemysława.
7. Umówione na najbliższą sobotę spotkanie z ministrantami zostanie zorganizowane w innym terminie.
8. W sobotę, 2 października 2021 r. w Bazylice Katedralnej odbędzie się XIII Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca. Czas wspólnego pielgrzymowania będzie także zakończeniem Jubileuszu 850-lecia Bazyliki Katedralnej zbudowanej w 1171 r.
PROGRAM SPOTKANIA:
Godz. 9.30 - Zawiązanie wspólnoty
Godz. 10.00 - Konferencja pt.: „Służebnica Boża Paulina Jaricot w służbie dla Misji i Żywego Różańca” - ks. dr Maciej Będziński
Godz. 10.20 - Wspólny śpiew
Godz. 10.40 - Modlitwa różańcowa
Godz. 11.20 - Konferencja pt.: „Jubileusz 850-lecia Bazyliki Katedralnej. Kult Matki Bożej na przełomie wieków” - ks. dr Adam Wilczyński
Godz. 12.00 - Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Salvatore Pennacchio – Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Na zorganizowany wyjazd z parafii można już dziś zapisać się w zakrystii.
9. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Kostomłotów Drugich z ul. Laskowej nr. od 52-67. Były 3 osoby. Dziękuję za złożoną ofiarę 70 zł. Na niedzielę kościół przygotują mieszkańcy Kostomłotów Drugich z ul. Laskowa numery od 68-88. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00.
10. Pani Wioletta Syska nasza parafianka potrzebuje wsparcia materialnego na walkę z ciężką chorobą. Wsparcia możemy udzielić w przyszłą niedzielę składając ofiarę do puszki.
11. Czytajmy prasę katolicką. Jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek, Misje Dzisiaj i nasza parafialna gazetka.
12. Do wieczności odszedł śp. Janusz Jakubek. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a sp. Janusza i innych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Wszystkim solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Niech Bóg darzy Was łaską zdrowia, opieki, miłości i błogosławieństwa.