W niedzielę 2 sierpnia 2020 r. w kaplicy w Kostomłotach obchodziliśmy uroczystości odpustowe ku czci Przemienienia Pańskiego. Jak co roku, na górze św. Jana zgromadzili się liczni parafianie i goście.

Eucharystii celebrowanej na świerzym powietrzu przy znakomitej pogodzie przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Sebastian Wieczorek notariusz kieleckiej kurii. Na zakończenie Eucharystii swoje świadectwo powiedział pracujący przy Stolicy Apostolskiej karmelita o. Szczepan Praśkiewicz, który w ostatnich miesiącach przeszedł w Rzymie 40-dniowe odosobnienie z powodu zarażenia się Coronawirusem. Zebrani wokół kaplicy wierni wyrazili brawami swoją radość z jego powrotu do zdrowia oraz wdzięczność za obecność w naszej wspólnocie modlitwy. Mszę odpustową koncelebrowali także ks. Mirosław Cisowski wraz z ks. Proboszczem i ks. Piotrem.

IMG 2006

IMG 2007

IMG 2008

IMG 2011

IMG 2017