BREZJE – ZADAR – SPLIT– MEDJUGORJE – VEPRICE – MARIJA BISTRICA

TERMIN: 29.04 – 04.05.2019 r.

Dzień 1: wyjazd z Polski Wczesnym rankiem spotykamy się w kościele parafialny na Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę. Po niej pakowanie bagaży oraz wyjazd w kierunku granicy. Przejazd przez Czechy i Austrię do Słowenii. Zakwaterowanie w ok. Bledu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: Brezje, Zadar Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Brezje, Narodowego Sanktuarium Słowenii, gdzie czczona jest Matka Boska Nieustającej Pomocy. Msza Św. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem, którą odwiedził także Jan Paweł II w 1996 r. Przejazd do Zadaru, krótkie zwiedzanie - kościół św. Donata, katedra św. Anastazji. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Zadaru, obiadokolacja, nocleg.                                                              

Dzień 3: Split, Medjugorie Rano śniadanie, następnie zwiedzimy Split – miasto o bogatej historii z najbardziej znanym Pałacem Dioklecjana objętego patronatem UNESCO i będącego jednym z najlepiej zachowanych budowli rzymskich. Zobaczymy ratusz z XV w. oraz katedrę. Msza św. Następnie przejedziemy do Bośni i Hercegowiny na nocleg w Medjugorie.

Dzień 4: Medjugorie Śniadanie. Medjugorje, miejsce objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju, która w 1981 r. ukazała się sześciorgu dzieciom. Nawiedzimy kościół Św. Jakuba, cudowne miejsce objawień – Górę Podbrdo, Droga krzyżowa, czas na indywidualną modlitwę. Msza św. Nocleg w Medjugorie, obiadokolacja.

Dzień 5: Veprice, Marija Bistrica Po wczesnym śniadaniu przejazd do Vepric, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Msza św. Następnie przejazd do hotelu w Marija Bistrica. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: Marija Bistrica, powrót do Polski Śniadanie, po nim zwiedzanie Narodowego Sanktuarium Chorwacji w Marija Bistrica, gdzie co roku na modlitwę przybywa ponad 800.000 pielgrzymów z całego świata. Nad miejscowością góruje Kościół Najświętszej Marii Panny. Msza Św. Następnie wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach nocnych.

Cena: 1 450 zł/os. (przy grupie 45 os.)

ŚWIADCZENIA:

- Przejazd autokarem (klimatyzacja, barek - PŁATNY WE WŁASNYM ZAKRESIE, video, wc, nowoczesne rozkładane fotele);

- 3 noclegów w hotelach 3***, 2 noclegi w pensjonacie w Medjugorie (pokoje 2 - osobowe z łazienkami, możliwość pokoi 3 - osobowych);

-  Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji;

- Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe i nowotworowe;

-  Opieka polskojęzycznego pilota;

- Codzienna Msza św.;

-  Podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską, wjazdów do miast, słuchawek, taks turystycznych, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - ok. 55 euro/os. przy grupie 40 osób. Na koniec pielgrzymki pilot rozlicza się z organizatorem grupy;

- napoi do obiadokolacji;

- dodatkowego ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (3,9%);

- wydatków własnych;

- dopłaty do pokoju jednoosobowego;

-  świadczeń nie wymienionych w ofercie.