W dniu 21 kwietnia, o puchar ks. biskupa Andrzeja Kalety walczyli uczestnicy I Turnieju Szachowego, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Górnie. 

W turnieju uczestniczyło kilkunastu uczniów. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. W pierwszej z nich, najlepszy okazał się nasz parafianin Maciej Moćko, który w udzielonym wywiadzie powiedział  – "Mam 13 lat. Moja przygoda z szachami zaczęła się sześć lat temu od gry komputerowej, potem grałem już z trenerem. Nie spodziewałem się  tak dobrego wyniku, zawsze trzeba mieć pokorę wobec przeciwnika ." 

Uczestnikom pogratulował też ks. biskup Andrzej Kaleta, który mówił: " Sport ten zmusza do myślenia, do koncentracji i do tego, żeby zajmować się nie tylko smartphonem czy tabletem, ale do tego, aby po prostu myśleć i rozwijać głębszą przestrzeń w człowieku".

Obraz00001

Obraz00002

Obraz00039

Obraz00038

Obraz00040