W niedzielę, 14 stycznia, w muzyczną podróż po najpiękniejszych pastorałkach z różnych zakątków świata zabrał zgromadzonych w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Kostomłotach Drugich zespół „Belfersing”.

To była piękna, momentami nastrojowa, chwilami zaś skoczna i pełna radości wędrówka po bożonarodzeniowych klimatach. Zespół „Belfersing”, który w niedzielne przedpołudnie zadebiutował koncertem w świątyni w Kostomłotach Drugich, zebrał zasłużone oklaski. Prawie godzinny występ pokazał jak wielki artystyczny potencjał drzemie w 8-osobowej grupie, którą pod kierunkiem Bożeny Barchan tworzą muzykujący nauczyciele. W programie koncertu znalazły się tak znane pastorałki jak „Jest taki dzień”, którą – mimo, że napisana pół wieku temu – chętnie nucimy, ale i mniej znane – jak choćby „Kolęda dla nieobecnych” Szymona Muchy i Zbigniewa Preisnera. Utwór ten został napisany w 1997 r. i jako jedyny polska kolęda pojawił się w wersji angielskiej na płycie Cliffa Richarda.

A nadzieja znów wstąpi w nas.
Nieobecnych pojawią sie cienie.
Uwierzymy kolejny raz,
W jeszcze jedno Boże Narodzenie.
I choć przygasł świąteczny gwar,
Bo zabrakło znów czyjegoś głosu,
Przyjdź tu do nas i z nami trwaj,
Wbrew tak zwanej ironii losu
 – śpiewali członkowie zespołu „Belfersing”.

Podczas koncertu w kostomłockiej świątyni można było również usłyszeć pastorałkę „Święty czas” czy kolędę francuską „Nad Betlejem w ciemną noc” z XIV w., którą spopularyzowała Mireille Mathieu.

Warto podkreślić, że zespół „Belfersing” zadbał również o oprawę mszy świętejzapraszając wiernych do wspólnego śpiewania znanych kolęd.

Przypomnijmy, że zespół „Belfersing” to pomysł Bożeny Barchan - mieszkanki Miedzianej Góry i laureatki „Szansy na sukces”. Swoją inicjatywą zaraziła kilka osób i już pod koniec października ruszyły pierwsze próby. Zespołowi tworzy osiem osób: Bożena Barchan, Bożena Łośniak, Elżbieta Żak, Iwona Toporek, Anna Janiec i Albert Kowalski, Jacek Kokoszka i Stanisław Ciosek, ale jego członkowie zapraszają chętnych do wspólnego muzykowania.

- Chcemy rozszerzyć nasz repertuar o pieśni patriotyczne i utwory rozrywkowe – zapowiada Bożena Barchan. – A ponieważ obracamy się w różnych muzycznych klimatach, ustaliliśmy, że każdy z nas zaproponuje swoje ulubione piosenki. Mam nadzieję, że nie zabraknie nam zapału i będziemy mogli prezentować się podczas gminnych uroczystości.

Z utworzenia zespołu bardzo cieszy się wójt Miedzianej Góry - Zdzisław Wrzałka, który był gościem niedzielnego koncertu: - Jestem pod wrażeniem występu naszych mieszkańców. Cieszę się że mamy w naszej gminie wielu uzdolnionych artystów, którzy chcą dzielić się swoją pasją – mówi wójt.

Za występ dziękował także proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli – ks. Marek Kwiecień, który podkreślił, że dzięki temu występowi wciąż możemy trwać w bożonarodzeniowym nastroju.

Tekst za: www.miedziana-gora.pl 

 

Obraz00001

Obraz00002

Obraz00003

Obraz00004

Obraz00005

Obraz00006

Obraz00007

Obraz00008Obraz00009

Obraz00010

Obraz00011

Obraz00012

Obraz00013

Obraz00014

Obraz00015