Dnia 01.05-04.05.2018 r. planowana jest Pielgrzymka na Litwę - 4 dni, Gietrzwałd – Św. Lipka – Troki – Wilno - Studzieniczna – Sokółka. Koszt ok. 890 zł/ os. Zapisy u ks. Marcina

GIETRZWAŁD – ŚW. LIPKA – TROKI – WILNO – STUDZIENICZNA – SOKÓŁKA

TERMIN: 01.05 - 04.05.2018 r.

DZIEŃ 1: GIETRZWAŁD – ŚW. LIPKA (01.05.2018 r. – wtorek) O godzinie 4.30 spotykamy się na Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę, po niej pakowanie bagażu i wyjazd. Przejazd w kierunku Warmii. W godzinach popołudniowych przyjedziemy do Sanktuarium w Gietrzwałdzie, jedynego miejsca w Polsce, w którym miały miejsce objawienia maryjne (prywatne) zatwierdzone przez kościół. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem oraz kapliczkę z figurką Matki Boskiej wybudowaną w miejscu Objawień Maryi. Następnie przejedziemy do Św. Lipki, Sanktuarium, którego początki sięgają XIV w. Święta Lipka to także obiekt zabytkowy zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: TROKI, WILNO (02.05.2018 r. – środa) Rano, po śniadaniu przejedziemy do Trok - stolicy Litwy aż do XIV w. Zobaczymy (z zewnątrz) gotycki zamek wzniesiony w XIV – XV w. przez wielkiego księcia litewskiego Kiejstuta i jego syna Witolda, który w 1430 r. w nim zmarł. Następnie przejedziemy na cmentarz na Rossie nazywany Wileńskimi Powązkami. Jest to jedna z czterech polskich nekropolii narodowych. Pochowano tam żołnierzy poległych w walkach o Wilno i wielu sławnych Polaków związanych z Wilnem. Następnie do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: WILNO (03.05.2018 r. – czwartek) Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Litwy. Zobaczymy Stare Miasto - jedno z najpiękniejszych i największych w Europie, od 1994 znajdujące się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nawiedzimy kaplicę Matki Boskiej Ostrobramskiej z cudownym obrazem - miejsce odwiecznych pielgrzymek wiernych, Cerkiew Św. Ducha, katedrę św. Stanisława i perełkę baroku - kościół Św. Piotra i Pawła. Odwiedzimy też Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy kościele św. Trójcy. Zobaczymy plac ratuszowy - serce starówki, a potem udamy się na spacer śladami Mickiewicza, Słowackiego, św. siostry Faustyny, św. Kazimierza oraz królów polskich z rodu Jagiellonów. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.  

DZIEŃ 4: STUDZIENICZNA, SOKÓŁKA (04.05.2018 r. – piątek) Rano, po śniadaniu przejedziemy do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej – Matki Kościoła w Studzienicznej. Cechy charakterystyczne tego miejsca to: słynący łaskami obraz, piękno przyrody i cisza pustelni sprzyjająca zadumie i refleksji. 9 czerwca 1999 r. nawiedził je najdostojniejszy pielgrzym - św. Jan Paweł II. Następnie przejazd do Sokółki, gdzie nawiedzimy Kościół Św. Antoniego – miejsce, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny. Modlitwa i adoracja wystawionej na widok publiczny cząstki Ciała Pańskiego. Po zakończeniu programy wyruszymy w drogę powrotną do parafii. Przyjazd w nocy. Zakończenie pielgrzymki  

ORLANDO PIELGRZYMKI
PAWEŁ WOLNICKI
32-050 Skawina, ul. Ks. J. Popiełuszki 2
Tel./Fax: +48 12 276 24 39 wew. 23
Tel. kom. +48 791 992 802
www.orlando.com.pl,
www.pielgrzymki.pl
NIP: 945-13-16-193,
REGON: 121286505

CENA: 890 zł/os.

Świadczenia: * Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek – płatny we własnym zakresie, rozkładane fotele, WC); * 3 noclegi w hotelach **/*** (pokoje 2,3 – osobowe z łazienkami) * Wyżywienie 2 x dziennie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje; * Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe; * Opiekę polskojęzycznego pilota; * Codzienna Msza Św.; * Program zwiedzania.

Cena nie zawiera:   *biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów związanych realizacją programu, słuchawek podczas zwiedzania (ok. 25 euro/ os. – płatne u pilota w autokarze i rozliczane na koniec pielgrzymki); *świadczeń niewymienionych w ofercie;   * wydatków własnych.  

cd

Gietrzwad

lip

Ostrobramska

yt