Dnia 12 października 2013 r. 101 osobowa grupa parafian wraz z ks. Tomaszem uczestniczyła w pielgrzymce do Sanktuariów środkowej Polski. Głównym punktem było Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie.

Wczesnym rankiem o godz. 6.00 dwoma autokarami pielgrzymi wyruszyli w kolejną już pielgrzymkę wraz z ks. Tomaszem.

Pierwszym miejscem jakie nawiedzili było Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w SZYMANOWIE. Tam oddali cześć Maryi, a następnie wysłuchali opowieści o tymże miejscu.

Z Szymanowa udali się do NIEPOKALANOWA, aby przybliżyć sobie historię życia św. ojca Maksymiliana Marii Kolbego. Był czas na modlitwę w Bazylice, z której udali się do Muzeum, aby zwiedzić eksponaty mówiące o życiu i działalności Zakonu Franciszkanów. Na koniec przeszli do Muzeum Papieskiego podziwiać dwa samochody, którymi Jan Paweł II poruszał się będąc w Polsce.

Kolejnym miejscem był KOŚCIÓŁ PW. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI na ŻOLIBORZU, z grobem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, przy którym pielgrzymi odmówili litanię do bł. ks. Jerzego.

Centralnym punktem pielgrzymowania był KOŚCIÓŁ PW. ŚW. ANDRZEJA BOBOLI. Tam miało miejsce historyczne wydarzenie, bowiem nasza parafia otrzymała na ręce ks. Tomasza relikwie św. Andrzeja Boboli. Obecni tam pielgrzymi przyjęli to wydarzenie oklaskami. W czasie Mszy św. podczas kazania ks. Tomasz mówił, że „...otrzymanie relikwii św. Andrzeja Boboli zobowiązuje nas do umiłowania prawdy, którą wyznawał św. Patron". Przypomniał, że „pośród rozhukanego świata, trzeba jej odważnie bronić nawet po krzyż". Po Mszy św. była możliwość oddania czci relikwiom poprzez ich ucałowanie. Następnie pielgrzymi przeszli do muzeum mieszczącego się w kościele, aby wysłuchać historii o św. Andrzeju.

Ostatnim celem naszego pielgrzymowania była ŚWIĄTYNIA OPATRZNOŚCI BOŻEJ, gdzie pielgrzymi zwiedzili Panteon Zasłużonych Polaków.

W godzinach wieczornych wszyscy ubogaceni duchowo wrócili do parafii.

Darem Pielgrzymów, którzy uczestniczyli w przekazaniu relikwii św. Andrzeja Boboli będzie piękny relikwiarz, w którym zostaną one umieszczone.

Uroczyste wprowadzenie relikwii do naszego kościoła planujemy na grudzień 2013 r., kiedy to rozpocznie się  Rok Jubileuszowy z okazji 75-lecia istnienia naszej parafii.

Zapraszamy do galerii zdjęć