We wtorek, 10 maja 2016 III klasy naszego gimnazjum wraz z ks. Tomaszem Kaczówką, Paniami Agnieszką Kałużą, Teresą Lewandowską oraz Iloną Wiewiór uczestniczyły w pielgrzymce do bł. Karoliny Kózkówny do Zabawy w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, który przyjmą 16 maja tego roku.

Wyjazd sprzed kościoła w Kostomłotach był o godz. 7.45 rano. Do Zabawy dotarliśmy przed godz. 11.00.

Zaraz po wejściu do sanktuarium, jego historię a także losy bł. Karoliny przybliżył nam Pan kościelny, miejscowy przewodnik. Wszyscy słuchaliśmy go z zaciekawieniem, jak opowiadał o życiu i męczeństwie bł. Karoliny.

Następie była sprawowana Eucharystia w intencji kandydatów z prośbą o dary Ducha Świętego. Po Komuni św. wszyscy podeszli pod sarkofag bł. Karoliny znajdujący się pod mensą ołtarza, by zawierzyć Jej swoje życie.

Kolejnym miejscem była Wał-Ruda – rodzinny dom bł. Karoliny, gdzie zwiedziliśmy Jej dom, po czym przeszliśmy pod „gruszę”, gdzie Karolina nauczała młodsze dzieci katechizmu, modlitwy oraz religijnych pieśni.

Ostatnim punktem pielgrzymki było przejście przez Wał-Rudzki las drogą męczeńskiej śmierci bł. Karoliny.

O godz. 17.00 byliśmy już w Kostomłotach.

ZAPRASZAMY DO GALERII