W sobotę, 27 lutego 2016 r. udaliśmy się na kolejną Pielgrzymkę - tym razem do Krakowa - Mogiły, na Wawel oraz do do Łagiewnik. Ostatnim punktem kolejnej wyprawy był udział w Misterium Męki Pańskiej u Salezjanów w Krakowie.


Z Kostomłotów wyjechaliśmy po godz. 7.00. W 108-osobowej grupie, pod kierunkiem księdza proboszcza i księdza Tomasza oraz siostry Noeli z Kurii Kieleckiej, dwoma autokarami udaliśmy się na pielgrzymi szlak.

Około godz. 9.30 dotarliśmy do Mogiły. Wchodząc do Bazyliki Krzyża Świętego przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia (była to pierwsza Brama Miłosierdzia przez którą przeszliśmy jako parafia w tym Roku Świętym). W Mogile odprawiliśmy mszę św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Tomasz. Tam również spotkaliśmy się z grupą z Kazimierzy Wielkiej (49 osób), wraz z księżmi wikariuszami Mariuszem i Michałem. Po Eucharystii zostaliśmy oprowadzeni przez brata cystersa.

Drugim miejscem, które odwiedziliśmy w czasie tej Pielgrzymki był Wawel. Wchodząc do Katedry przeszliśmy już przez drugę Bramę Miłosierdzia. Po krótkiej modlitwie zeszliśmy do krypty gdzie znajduje się sarkofag Pary Prezydenckiej. Na Wawelu był również czas wolny, który każdy mógł indywidualnie sobie go zagospodarować.

Grupa pielgrzymów wraz z ks. Tomaszem udała się na Rynek, by przejść przez kolejną Bramę Miłosierdzia w Kościele Mariackim. Ciekawostką jest, że na tym kościele znajduje się duży zegar, który odlicza czas do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Następnie udaliśmy się pod Okno Papieskie na Franciszkańską 3, skąd św. Jan Paweł II oraz Benedykt XVI przemawiali do zebranej pod nim młodzieży.

Z Wawelu skierowaliśmy się do Łagiewnik. Tam w Domu Pielgrzyma czekał na nas obiad. Po obiedzie, wchodząc do Bazyliki Miłosierdzia Bożego, kolejny raz przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia. O godz. 15.00 uczestniczyliśmy w Koronce do Miłosierdzia Bożego. Po Koronce udaliśmy się do autokaru.

Ostatnim punktem Pielgrzymki było Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego przy ul. Tynieckiej. Tam uczestniczyliśmy w przepięknym Misterium Męki Pańskiej. Po ponad 90-minutowej sztuce, po owacjach na stojąco, wzruszeni, udaliśmy się do autokaru.

Do Kostomłotów wróciliśmy ok. godz. 21.00.

ZAPRASZAMY DO GALERII