W sobotę i niedzielę, 1 i 2 sierpnia 2015 r. 70 osób z naszej parafii wraz z ks. Tomaszem uczestniczyło w Pielgrzymce po Sanktuariach Ziemi Włocławskiej i Kaliskiej.

Wyjechaliśmy z Kostomłotów w sobotę o godz. 6.00. Pierwszym miejscem, jakie nawiedziliśmy było Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie, gdzie posługują Ojcowie Paulini. Ku naszej radości po Sanktuarium oprowadził nas brat Paulin, pochodzący z naszej diecezji, z parafii św. Jadwigi w Kielcach. Zobaczyliśmy kościół, a także piękne widoki na jezioro z ogrodów przyklasztornych.

Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radziejowie gdzie posługują Ojcowie Franciszkanie. Tam historię Sanktuarium, które istnieje od września 2014 r. opowiedział nam Kustosz, a zarazem Przełożony Ojców Franciszkanów. Po oprowadzeniu przeszliśmy podziwiać 2 strusie, jakie Ojcowie mają w ogrodzie. Każdy mógł je pogłaskać. Oprócz strusi widzieliśmy także pawie i psy. Tam również był czas na kawę i herbatę przygotowaną w kawiarence.

Z Radziejowa udaliśmy się już bezpośrednio do Lichenia. Zaraz po przyjeździe udaliśmy się do Bazyliki na Mszę św. o godz. 16.00. Po niej przeszliśmy do Domu Pielgrzyma „Betania” by rozlokować się w pokojach. O 18.00 zjedliśmy kolację i był czas wolny na indywidualne zwiedzanie i modlitwę. O godz. 21.00 udaliśmy się wszyscy razem do Bazyliki na Apel Maryjny, na który składało się wysłuchanie Ewangelii, homilia, różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja ze świecami na zewnątrz Bazyliki. Do pokoi wróciliśmy przed godz. 23.00.

Drugi dzień naszego pobytu w Licheniu rozpoczęliśmy od uczestnicwa we Mszy św. o godz. 7.30. Po nie udaliśmy się na śniadanie. O godz. 10.00 rozpoczęliśmy półtoragodzinne zwiedzanie Sanktuarium z p. Anią - przewodniczką licheńską. Zobaczyliśmy min. Kościół św. Doroty, Kaplicę Matki Bożej Częstochowskiej, Kaplicę Cudownego Krzyża, Apartamenty Papieskie, Golgotę oraz dolną część Sanktuarium z wieloma kaplicami.

Z Lichenia wyjechaliśmy po godz. 12.30 kierując się do ostatniego miejsca naszej pielgrzymki - do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, gdzie zostaliśmy oprowadzeni przez ks. Łukasza. Po zwiedzaniu był czas wolny na Rynku kaliskim.

Po godz. 19.00 powrócimy do Kostomłotów.

ZAPRASZAMY DO GALERII