50-osobowa grupa z naszej parafii na czele z Tomaszem uczestniczyła w IV Krajowym Kongresie Misyjnym w Warszawie. Odwiedziliśmy także grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu i grób św. Andrzeja Boboli na Mokotowie.

Tym razem z Kostomłotów wyjechaliśmy o godz. 6.00 rano. Do Warszawy dotarliśmy ok. godz. 10.00.

Nasza diecezja została przydzielona do dziecięcej stacji kongresowej, która odbywała się na Torwarze. Po zarejestrowaniu grupy, otrzymaliśmy prowiant i udaliśmy się na wyznaczone miejsca w naszym sektorze.

Na początku uczestniczyliśmy we Mszy św., której przewodniczył bp Rafał Markowski, następnie był czas wolny, później Koncert zespołu „Dzieci z Brodą" oraz modlitwa różańcowa. W przerwach na krużgankach odbywały się różne animacje misyjne.

Po zakończeniu wydarzeń na Torwarze udaliśmy się na Żoliborz – do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ostatnim punktem naszej Pielgrzymki było nawiedzenie grobu św. Andrzeja Boboli. Tam odmówiliśmy Litanię do Świętego Andrzeja oraz zawierzyliśmy się Jego opiece - jako patronowi naszej parafii.

Wracając w autokarze odprawiliśmy Nabożeństwo Czerwcowe. Do Kostomłotów wróciliśmy ok. godz. 20.00 z radosnym śpiewem na ustach.

ZAPRAZAMY DO GALERII

ZAPRASZAMY DO GALERII NA STRONIE DIECEZJALNEJ

Modlitwa u grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki