W poniedziałek, 8 czerwca 2015 r. przedstawiciele naszej parafii wraz z ks. Tomaszem wzięli udział w III Uwielbieniu w Centrum Miasta, które odbyło się na Rynku. Wysłuchaliśmy radosnego koncertu oraz świadectw doświadczenia Bożej miłości.

Tegorocznemu Uwielbieniu na Rynku w Kielcach przewodziło hasło „Kochaj w Nim”. Wydarzenie miało przypomnieć wiernym o miłości jaką Jezus nas darzy bez względu na naszą przeszłość.

Spotkanie pod gołym niebem było mieszanką radosnej muzyki w genialnym wykonaniu, zabawnej scenki odegranej przez młodzież, wiary i miłości w krystalicznym wydaniu. Ważnym elementem były wyznania. Swoje świadectwo złożył między innymi Tau, wykonawca bijącego rekordy popularności chrześcijańskiego rapu. W skrócie opowiedział o swoim życiu, błędach jakie w nim popełnił i o tym co sprawiło, że w końcu odbił się od dna. Tego typu wyznanie to z jednej strony akt wielkiej odwagi a z drugiej dowód na ogromne możliwości uczucia jakim darzy nas Bóg.

Punktem kulminacyjnym programu oczywiście było Uwielbienie Najświętszego Sakramentu. Przywędrował On w widowiskowej procesji sprzed kościoła św. Wojciecha przy ul. Bodzentyńskiej. Na Rynku przed Sakramentem uklękły setki kielczan.

Na zakończenie błogosławieństwa udzielił biskup kielecki Jan Piotrowski.

tekst za: www.em.kielce.pl

ZOBACZ ZDJECIA