6 czerwca 2015 r. - 50 osobowa grupa młodzieży z naszej parafii wraz z ks. Tomaszem uczestniczyła w Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich. Młodzi wyjechali o godz. 3.00 nad ranem w sobotę. Na miejsce dotarli przed godz. 9.00.

Po zarejestrowaniu grupy udali się do wyznaczonego sektora. Tego roku udało się być bardzo blisko ołtarza bo już w sektorze B. Po zajęciu miejsc rozpoczęło się nasze oczekiwanie na rozpoczęcie spotkania. Pogoda mimo iż była bardzo upalna to nie przeszkadzała nam w modlitwie i byciu razem we wspólnocie. Nawzajem wszyscy wspieraliśmy się.

Tegoroczne - XIX Spotkanie Młodych w Lednicy odbyło się pod hasłem W Imię Ducha Świętego. Nad Polami Lednickimi unosiły się słowa pieśni o Duchu Świętym Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi oraz pieśń-hymn Tylko orły.

Młodzi z białymi skrzydłami, plecione orły, dzieci, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię i poznańskie bamberki - przeszli w procesji Orłów. Wspólnie prosiliśmy o dary Ducha Świętego i z radością przeżywaliśmy obecność Chrystusa pośród nas.

O godz. 15.00 uczestniczyliśmy w Koronce do Bożego Miłosierdzia, która już na dobre wprowadziła nas w klimat modlitwy.

Oficjalne spotkanie rozpoczęło się o godz. 17.45 i było podzielone na 4 części. Każda z tych części zawierała wiele elementów symbolicznych i wzniosłych. 

Część I – „ZIEMIA” wiązała się z uściskiem dłoni św. Jana Pawła II – odlewu, którego dokonał o. Jan Góra w Rzymie. Uczestnicy wysypali na Pola Lednickie ziemię, którą przywieźli ze sobą. Następnie ucałowaliśmy ziemię.

Część II – „WODA” to Eucharystia, która sprawowana pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego KEP. Homilię wygłosił Prymas Polski – ks. abp. Wojciech Polak. Wraz z nimi koncelebrowało jeszcze 4 biskupów oraz ponad 1.000 kapłanów, którzy przyjechali ze swoją młodzieżą. Na Jej zakończenie ks. biskupi nałożyli ręce na głowy obecnym kapłanom, którzy uczynili ten sam gest na wszystkich uczestnikach. Na głowę ks. Tomasza ręce nałożył Prymas Polski abp. Wojciech Polak.

W Części III – „OGIEŃ” miało miejsce przywiezienie ognia z Ostrowa Lednickiego i zapalenie od niego świec, które otrzymał każdy uczestnik. Następnie wysłuchaliśmy Przesłania Ojca Świętego Franciszka.
Po przesłaniu modliliśmy się o dary Ducha Świętego.
Procesja zakonów

Na ostatnią IV Część – „WIATR” składała się Adoracja Najświętszego Sakramentu, Wybór Chrystusa oraz Przejście przez Bramę III Tysiąclecia, które zakończyło spotkanie. Po jej przejściu udaliśmy się do autokaru. O 7.40 w niedzielę byliśmy już w Kostomłotach.

ZAPRASZAMY DO GALERII

ZOBACZ PLAKAT - ULOTKĘ