We wtorek, 12 maja 2015 III klasy naszego gimnazjum wraz z ks. Tomaszem Kaczówką, Paniami Małgorzatą Garstką, Marzeną Mac oraz Karoliną Adamczyk uczestniczyły w pielgrzymce do bł. Karoliny Kózkówny do Zabawy w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, który przyjmą 22 maja tego roku.

Wyjazd sprzed kościoła w Kostomłotach był o godz. 8.00 rano. Do Zabawy dotarli o godz. 11.00.

Zaraz po wejściu do sanktuarium, jego historię a także losy bł. Karoliny przybliżył nam Pan kościelny, miejscowy przewodnik. Wszyscy słuchali go z zaciekawieniem, jak opowiadał o życiu i męczeństwie bł. Karoliny.

Następie była sprawowana Eucharystia pod przewodnictwem ks. Tomasza, który również wygłosił do młodzieży homilię nawiązującą do bł. Karoliny oraz sakramentu bierzmowania. Mówił, aby nie wstydzić się chrześcijaństwa, swojej wiary i przynależności do Chrystusa.

Po Mszy św. uczniowie przeszli pod pomnik „Przejście” upamiętniający ofiary wypadków drogowych. Na ty pomniku znajduje się także tabliczka z imieniem i nazwiskiem o rok starszej ich koleżanki Sylwi Durlik.

Następnie przejechali autokarem do Wał-Rudy – rodzinnego domu bł. Karoliny, gdzie zwiedzili Jej dom, po czym przeszli pod „gruszę”, gdzie Karolina nauczała młodsze dzieci katechizmu, modlitwy oraz religijnych pieśni.

Ostatnim punktem pielgrzymki było przejście przez Wał-Rudzki las drogą męczeńskiej śmierci bł. Karoliny.

W godz. późnego popołudnia młodzi pielgrzymi powrócili do Kostomłotów.

ZAPRASZAMY DO GALERII