W sobotę, 11 kwietnia 2015 r. o godz. 6.30, w liczbie 56 osób wraz z ks. Tomaszem udaliśmy się na pielgrzymkę do Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej i Bujakowa.

Pierwszym punktem naszej pielgrzymki były Piekary Śląskie – najpopularniejsze Sanktuarium maryjne na Śląsku (pielgrzymowaliśmy już tam w 2013 r.). W Piakarach króluje Matka Sprawiedliwości i Miłości Społecznej nazywana też Śląską Gospodynią. O godz. 10.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. w Bazylice, następnie zwiedziliśmy Muzeum Sanktuaryjne, przeszliśmy na Kalwarię. Około godz. 12.30 zjedliśmy śląski obiad w Domu Pielgrzyma.

Następnie udaliśmy się do Rudy do dzielnicy Kochłowice, gdzie nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes z przepiękną grotą. Później przejechaliśmy do Rudy Śląskiej, gdzie tym razem nawiedziliśmy Sanktuarium św. Józefa.

Ostatnim punktem naszej Pielgrzymki był Bujaków, gdzie nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Środowiska Naturalnego. Tam też zjedliśmy śląski "kołocz" i wypiliśmy kawę.

W godz. wieczornych wróciliśmy do Kostomłotów ze śpiewem na ustach.

ZAPRASZAMY DO GALERII