W sobotę, 14 marca 2015 r. 101-osobowa grupa parafian na czele z ks. Tomaszem udała się na Pielgrzymkę do Szczurowej, Porąbki Uszewskiej, Bochni oraz Krakowa. Pogoda niestety nam nie sprzyjała, ale nie narzekaliśmy.

O godz. 7.30 wyjechaliśmy sprzed kościoła. Pierwszym celem naszej Pielgrzymki była Szczurowa. To rodzinna miejscowość Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego. W Szczurowej dołączyli do nas pielgrzymi z Kazimierzy Wielkiej. Razem – jako jedna 150-osobowa grupa rozpoczęliśmy zwiedzanie. Najpierw wraz z ks. proboszczem Wiesławem Majką udaliśmy na cmentarz, gdzie pomodliliśmy się przy grobie rodziców Księdza Biskupa. Złożyliśmy wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicze. Następnie ks. Proboszcz zaprosił nas do kościoła. Tam opowiedział nam o historii parafii oraz o naszym biskupie Janie. Chętni mogli nabyć pamiątkowy album o parafii oraz płytę DVD z filmem promującym biskupią parafię w Szczurowej, który został wydany właśnie z okazji biskupiej nominacji ks. prałata Jana Piotrowskiego.

Ze Szczurowej udaliśmy się do Porąbki Uszewskiej. Tam znajduje się Grota NMP z Lourdes. Niestety w zimie jest nieczynna więc Msza św. została odprawiona w miejscowym kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Tomasz. Wezwał wszystkich do obrony naszych rodzin i zaapelował o modlitwę w intencj pokoju. Przed Mszą św. ks. proboszcz Józef Golonka opowiedział nam historię Sanktuarium i parafii. Po Mszy św. przeszliśmy do Groty.

Trzecim miejscem na trasie naszej Pielgrzymki było Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Tam czekał już na nas ks. Maciej Kanpik – kapelan szpitalny, który oprowadził nas po Bazylice i opowiedział historię parafii i Sanktuarium. W Sanktuarium ks. Tomasz spotkał się ze swoim Rodakiem - ks. Pawłem Przybyło, który pracuje w sąsiedniej parafii, również w Bochni. Z kościoła udaliśmy się Domu Pielgrzyma „Bursa" na obiad.

Z Bochni udaliśmy się w kierunku Krakowa na ul. Tyniecką 39, by uczestniczyć w Misterium Męki Pańskiej przygotowanym przez Salezjan.

O godz. 18.30 wyjechaliśmy z Krakowa w kierunku Kostomłotów. O godz. 21.00 byliśmy już na miejscu.

Do zobaczenia na kolejnej pielgrzymce już niebawem! :)

ZAPRASZAMY DO GALERII