W sobotę, 02 sierpnia 2014 r. w liczbie 110 osób na czele z ks. Tomaszem dwoma autokarami odbyła się pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Podhala. Pielgrzymi nawiedzili Sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem – Krzeptówkach.

Pierwszym punktem bpielgrzymowania był Ludźmierz - Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej. Na miejsce przybyli ok godz 10.00. Wszyscy udali się do specjalnego namiotu, gdzie siostra zakonna wprowadziła nas w historię tego miejsca. Następnie obejrzeliśmy film opowiadający całą historię Sanktuarium. O godz. 11.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. sprawowanej przy głównym ołtarzu w Bazylice. Ks. Tomasz wygłosił tam homilię, w której wzywał wszystkich do modlitwy za naszą Ojczyznę, w której dzieją się w ostatnim czasie walki o życie, walki o sumienie. wołał, aby wezywać orędownictwa świętych i błogosławionych, a szególnie wstawiennictwa św. Jana Pawła II. Po Eucharysti pielgrzymi przeszli do ogrodu różańcowego na wspólną modlitwę "Anioł Pański".

Nastepnie pielgrzymi przejechali do Zakopanego na Krzeptówki, aby nawiedzić Sanktuarium Pani Fatimskiej wybudowanego jako wotum wdzięczności za uratowanie życia św. Jana Pawła II. Historię tego miejsca przybliżył jeden z ojców pallotynów - kustoszy tego miejsca. Po wysłuchaniu udali się wszyscy pod ołtarz papieski przeniesiony spod Wielkiej Krokwi, a znajdujący się obok sanktuarium. Nawiedzili także kaplicę, w której modlono się zanim powstało sanktuarium.

Nie zabrakło także słynnych Krupówek, gdzie można było zjeść obiad, a także zakupić oscypki.

W godz. wieczornych wszyscy ze śpiewem na ustach przy muzyce akordeonu wrócili do Kostomłotów.

ZAPRASZAMY DO GALERII