W czwartek, 1 maja 2014 r. – wyruszyliśmy szlakiem św. Jana Pawła II do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa. W ten sposób podziękowaliśmy za dar kanonizacji Papieża Polaka.

O godz. 6.30 rano 110-osobowa grupa na czele z ks. Tomaszem rozpoczęła swoją pielgrzymkę. Po krótkiej modlitwie wyruszyliśmy dwoma autokarami do Krakowa. Pierwszym celem naszej pielgrzymki było Sanktuarium św. Józefa w Wadowicach, gdzie posługują Ojcowie Karmelici Bosi. Tam zostaliśmy oprowadzenie przez jednego z ojców, który opowiedział nam historię zakonu i sanktuarium. Potem udaliśmy się na wadowicki Rynek, gdzie był czas wolny. Indywidualnie udaliśmy się do Bazyliki Ofiarowania NMP, gdzie chrzest przyjął Karol Wojtyła. Nie mogło zabraknąć także papieskich kremówek. Z Rynku udaliśmy się do kościoła św. Piotra Apostoła – wybudowanego jako podziękowanie za wybór kard. Karola Wojtyły na Papieża. Tam odśpiewaliśmy modlitwę Regina Caeli. Był też czas na indywidualną modlitwę.

Drugim celem naszej pielgrzymki była Kalwaria Zebrzydowska. Tam wszyscy udaliśmy się na wspólny obiad do Domu Pielgrzyma. Po posiłku przeszliśmy do Sanktuarium Pani Kalwaryjskiej, aby tam przed Jej Cudownym Obrazem wypraszać potrzebne łaski.

Z Kalwarii Zebrzydowskiej udaliśmy się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, gdzie był czas na prywatną modlitwę. Stamtąd przejechaliśmy do Sanktuarium Jana Pawła II. Tam uczestniczyliśmy we Mszy św. o godz. 17.00 i nabożeństwie majowym.

Przed Mszą św. zostaliśmy oprowadzeni po całym Centrum bł. Jana Pawła II i zwiedziliśmy Kaplicę kapłańską, w której znajduje się płyta z Grobu Jana Pawła II z Watykanu, Jego relikwie, krzyż papieski, pastorał i kilka innych pamiątek.

Ostatnim punktem naszego pielgrzymowania był Cmentarz Rakowicki i nawiedzenie Grobu Rodziców św. Jana Pawła II. Tam złożyliśmy kwiaty, zapaliliśmy znicze i odmówiliśmy krótką modlitwę za Zmarłych.

Do Kostomłotów powróciliśmy przed godz. 22.00. Dziękujemy wszystkim, którzy po raz kolejny – tym razem w liczbie 110 osób – uczestniczyli w tej pielgrzymce.

ZAPRASZAMY DO GALERII